Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 20 października 2010

Kibicujemy (43)

Autor: Dominik Szcześniak Ósma wybiła, zatem zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Kibicujcie!

Z Rafałem Trejnisem współpracuję od czasów pierwszego odcinka "Fotostory" i zawsze jest to współpraca układająca się znakomicie. Generalnie, gość ma kreskę, z którą można śmiało rzucać się na jakąkolwiek tematykę, wiedząc, że na pewno do niej przypasuje. "Ostatni wynalazek" jest komiksem z gatunku bardzo realistycznych. Jego akcja osadzona jest w konkretnym mieście, Lęborku, którego mieszkańcy będą mogli odnaleźć na podpartych solidnym researchem rysunkach Rafała miejsca, z których miasto słynie - mury obronne, Ratusz, Basztę Bluszczową. Ale również przestrzeń powietrzną nad Lęborkiem i podziemia znajdujące się pod miastem - tu wspomniany realizm ustąpi motywom metafizycznym.

Miks kaszubskiej legendy z pewnymi teoriami dotyczącymi Lęborka i jednego z jego najciekawszych obywateli - Paula Gottlieba Nipkowa jest osią naszego komiksu. Rafał rysuje go fenomenalnie. Mam nadzieję, że scenariusz również da radę.

Rzućcie okiem na kolejne fragmenty pracy Rafała:
Ciąg dalszy nastąpi...

Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

Brak komentarzy: