Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 7 października 2010

Kibicujemy (34)

Autor: Dominik Szcześniak Ósma wybiła, więc zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Dziś kibicujemy "Konstruktowi". Jakub Kiyuc opowiada o planach dotyczących tej (tych) serii...

Komiks wpisany w kwadrat

Zdaje się, że w którymś z tekstów, albo w wywiadzie pisałem enigmatycznie o zaplanowaniu całej serii "Konstrukt". Dzisiaj chciałbym wszystko skonkretyzować i opisać za pomocą liczb. Regularna seria "Konstrukt" będzie liczyć równo 80 numerów wydawanych według planu od początku 2011 przez kolejne osiem lat. Czyli dziesięć numerów rocznie z przerwą na wakacje i podładowanie baterii (czyt. pisanie scenariuszy). Numeracja zeszytów zacznie się od cyferki 4 i skończy na 84. O końcówce mogę napisać jedynie tyle, że jest dokładnie zaplanowana.

Od razu uspokajam. Piszę o serii "Konstrukt". Pod koniec października, czyli już niedługo, do dystrybucji trafi "CMP: Konstrukt" – trzy(4) częściowy wstęp do konstruktowej historii obejmujący zeszyty "Czarna Materia Prezentuje" od numeru 0 do 3. Do dystrybucji nie zostanie wypuszczony numer zerowy, którego fragmenty będą publikowane, lub „podrzucane” w różnych miejscach.
W numerze czwartym formuła CMP zostanie nieco zmieniona. Prawdopodobnie na skutek wstrząsających wydarzeń z drugiego i trzeciego numeru...
Historie będą oddzielnymi opowieściami, które w szerszym kontekście będzie można traktować jako uzupełnienie historii zamieszczonej w "Konstrukcie". Na początek dziwaczny „origin” mięsnej kobiety-potwora w czterech odsłonach. Do tego przedsięwzięcia będę potrzebował pomocy innych rysowników. Najprawdopodobniej czterech.

Pierwszy numer CMP będzie liczył równo 44 strony z okładką. Wszystkie kolejne po 36 stron. Styczniowy "Konstrukt"#4(1) na pewno będzie grubszy od standardowego zeszytu. Możliwe, że dobije do 52 stron. Może nawet do 64. Bardzo bym chciał.

Tuż po wakacjach 2011 ruszamy z małym crossover. Dwie serie ("Konstrukt" i CMP), plus czteroczęściowa mini seria, której tytuł podamy w odpowiednim czasie. W wyniku tego bliskiego spotkania czwartego stopnia zostanie wygenerowana trzecia regularna seria. Wiem kto będzie bohaterem, co będzie „umiał/umiała”... Być może pokuszę się tutaj o oddanie serii jakiemuś uzdolnionemu scenarzyście i równie uzdolnionemu rysownikowi.

Myślałem, że dziś wyjdzie nieco krócej. Do całości dorzucam cztery fazy tworzenia pierwszej strony numeru drugiego CMP.


A na zakąskę drugą grafikę Inżynierii Rzeczywistości:
Pozostaje mi tylko zaprosić wszystkich na konstruktowy kanał YouTube, gdzie są już trzy krótkie animacje promujące CMP: Konstrukt. Niedługo czwarta... trochę dłuższa i bardziej skomplikowana. W przyszłości, ale nie wiem, czy w przyszłym tygodniu, postaram się podesłać zaginioną stronę klubową z "Konstruktu"#0.

Ciąg dalszy nastąpi...

Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

80 numerów? a jeśli się okaże, że temat nie chwyci, masz dobrego wujka co zasponsoruje tak ambitny plan? Podziwiam i pochwalam. I zazdroszcze.

Anonimowy pisze...

Tak, jak napisałem. Równo 80 numerów. Nie ma sensu zaczynać tego typu przedsięwzięć bez planu. Testy komiksu "w terenie" zakończyły się sukcesem. Niedługo druk i przedpremierowa recenzja na stronie Ziniola.

Pozdrawiam
Kuba i CM

Anonimowy pisze...

CZARNA MATERIA NAS WCIĄGA