Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 21 września 2010

Kibicujemy (22)

Autor: Dominik Szcześniak Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku prostych czynności celem zrobienia kawy, następnie poranną toaletę, po czym - jak w każdy roboczy dzień tygodnia - zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do pracy, wspierania w trudzie rysowania, wymyślania pomysłów, czy pisania scenariuszy! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!
Choć kibicowanie komiksom "Tainted" i "Sprane dżinsy i sztama" zakończyliśmy w minionym tygodniu, samo życie dopisało nam kolejny odcinek tej historii. Oto bowiem wszyscy, którzy dzielnie wspierali Piotra Nowackiego, Bartosza Sztybora, Pawła i Jarosława Płócienników, moga przygotować się na ostateczne mega-kibicowanie. O co chodzi? Oddaję głos Szawłowi, od którego otrzymałem mejla poniższej treści:

Już 24 września, w piątek odbędzie się wydarzenie bezprecedensowe. W "Kawangardzie", przy ulicy Wilczej 32 w Warszawie, będzie miała miejsce długo oczekiwana premiera dwóch tytułów komiksowych. "Tainted" (Mroja Press) - to dzieło znakomitego rysownika "cartoonowego" Piotra Nowackiego oraz nie mniej uzdolnionego scenarzysty Bartosza Sztybora. Album jest komiksem niemym i porusza wątki miłosne. "Sprane dżinsy i sztama" (Timof) to nowela graficzna Pawła Jarosława Płóciennika (rysownika komiksowego oraz wokalisty zespołu Żelazna Brama) stworzona w duecie z ojcem - Jarosławem Płóciennikiem (scenariusz). Komiks opowiada o roku 1980 i o przygodach paczki przyjaciół żyjących na warszawskiej Woli. Oba komiksy będzie można zakupić 24 września w "Kawangardzie". Później trafią do sklepów oraz ponownie zostaną zaprezentowane na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi, który odbędzie się w dniach 1-3 października 2010.

24 września oprócz "Spranych dżinsów i sztamy" oraz "Tainted" będzie można zakupić najnowszy numer magazynu komiksowego "NetKolektyw" oraz komiks "Och. Przygody gentlemańskiego barbarzyńcy" autorstwa Jacka Kuziemskiego. Do tego wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy zapowiedziało, że jest szansa również na premierę komiksu Rafała Szłapy "Bler".

Start o godzinie 19:00. Zapraszamy serdecznie! 24.09.2010 (piątek)
, KAWANGARDA (ul. Wilcza 32)
"Tainted" już zrecenzowaliśmy - lada moment ofiarą ziniolowego recenzenta padnie również komiks rodzinny Płócienników. Ponownie przekonamy się czy było warto.

Ciąg dalszy nastąpi...

Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

Brak komentarzy: