Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 8 czerwca 2018

The Crusaders #1 - Seagle/ Jones

Zacny duet twórców - Steven T. Seagle i Kelley Jones  - postanowił przenieść średniowiecze do czasów współczesnych. Oto XI-wieczny rycerz pojawia się w XXI-wiecznym San Francisco i zaczyna zaprowadzać swoje porządki, eliminując oprychów, którzy kradną gimnazjalistom drożdżówki (na przykład). Policja traktuje te sprawy ziewaniem: "Usłyszeliśmy od dzieciaków dwadzieścia historyjek o tym, że rycerz pojawił się w mieście. Ale to tylko historie. Kto by się nimi przejmował?" A na przykład dziennikarz-celebryta, lokalny szoker i gorszyciel, który wprawia w ruch medialną machinę z rycerzem w centrum.
Zawsze miło jest widzieć prace Kelleya Jonesa, który przecież tak genialnie radził sobie i w Sandmanie i w Batmanie. Tutaj pozwala sobie na dużo - charakterystyczne cieniowanie, mrok i trochę golizny. Te dwadzieścia dwie strony w jego wykonaniu to bardzo dobra robota. Między nim a scenarzystą jest chemia, która zapewne zaprocentuje w kolejnych zeszytach. A jest ich 20. Zostały zebrane w dwa TPB przez... Image Comics.
Jestem zaintrygowany pierwszym numerem. Czytałbym więcej. Nie podoba mi się okładka. Sprawdzam autora: Bill Sienkiewicz. No, to może jednak trochę mi się podoba. Nie zapowiada się to na jedną z najlepszych serii spod szyldu Vertigo, ale w kategorii wagi średniej zdaje się być ok. No i ten Kelley Jones... przecież gdyby to wyszło w czerni i bieli, to byłoby teraz we wszystkich "kanonach".
(Dominik Szcześniak)
"The Crusaders" #1. Scenariusz: Steven T. Seagle. Rysunki: Kelley Jones. Tusz: Jason Moore. Kolor: Daniel Vozzo. Wydawca: DC Vertigo, maj 2001.

Brak komentarzy: