Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 16 grudnia 2010

Kibicujemy (80)

Autor: Dominik Szcześniak Kibicujcie komiksiarzom! W każdy dzień roboczy, z samego rana my to robimy na stronie "Ziniola"! Rozpoczynamy kibicowanie nowemu projektowi: Marcin Rustecki i wyżej podpisany spotkali się już "na planie" "Przygód Leszka". Zanim jednak ta przygoda powstała, mieli już w planach większe projekty. Dzisiaj o jednym z nich, zatytułowanym "Ksionz"... 
 
Jeden z komentatorów przygody Leszka zatytułowanej "Leszek i Obcy-krajowcy", do której rysunki wykonał Pan Marcin Rustecki rzucił pomysł, że fajnie by było, aby Pan Marcin zrobił coś większego. W momencie kiedy tym pomysłem rzucał, on już był u nas na tapecie.
"Leszek i Obcy-krajowcy" to był nasz pierwszy wspólny projekt; świadomy zalążek czegoś większego. Rozgrzewka przed jakimś kosmicznym projektem, co do formy którego nie byliśmy jeszcze pewni. Po wymianie milijona mejli udało nam się wreszcie do czegoś dojść. Rzecz będzie nosiła tytuł "Ksionz". Tytułową postać - księdza, będącego wysłannikiem, demonem-shapeshifterem, mającym za zadanie odnaleźć na ziemi czyste dusze dla stwórcy - wykreował Pan Marcin, natomiast same pojawiające się w komiksie pomysły to już wypadkowa naszych wspólnych przemyśleń. Teraźniejszych bądź przeszłych.
"Ksionz" będzie albumem, składającym się z krótszych, powiązanych ze sobą form. W tej chwili jesteśmy na etapie koncepcyjnym. Powstają zarówno skrawki scenariusza, jak i rysunków do komiksu. Dużym plusem jest to, że robimy sobie tę graphic novel bez ciśnienia, jak również to, że możemy wykorzystywac w niej pomysły, które gdzieś tam kiedyś zostały niezrealizowane przy okazji innych projektów. Niektóre z nich pasują do "Ksionza" jak ulał.
A na dowód tego, że coś robimy:
Ciąg dalszy nastąpi...

Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

o, świetna wiadomość!
Będę kibicował!
wojtas

Maciej Pałka pisze...

Niezły njus.