Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 3 grudnia 2010

DC Maniak (07)

Autor: Damian Maksymowicz
Przegląd newsów z okres: 19.11.10-02.12.10: 
*Będąc na półmetku znakomitej serii "Justice League: Generation Lost" scenarzysta Judd Winick podzielił się z czytelnikami kilkoma szczegółami. Zabicie Magoga w #13 było misją Maxa Lorda, którą musiał wykonać by pozostać przy życiu - każdy z 12 wskrzeszonych w finale "Blackest Night" ma jakieś zadanie do wykonania. Winick nie chciał z czymś tak szokującym czekać do finału historii, ma w kulminacji serii zaplanowane coś innego (znacznie większego kalibru). Zbliża się crossover - "Power Girl" #20, potem "JL: GL #19", następnie "PG" #21. Nie jest niezbędne jednakże czytanie drugiej serii, można śmiało czytać "JL: GL" bez lektury "PG" i na odwrót - nie będziemy mieli pełniejszego obrazu całości, ale nie umknie nam też nic niezbędnego do zrozumienia danej historii. "PG" będzie po prostu deserem do głównego dania, czyli "JL: GL". Maxwell Lord to złoczyńca z poczuciem humoru, który ma konkretny plan, można go nazwać psychopatą lub socjopatą, ale na pewno nie szaleńcem. To znakomity manipulator przekonany, że ratuje świat. Gdy historia dobiegnie końca, niektórym będzie trudno się z nim nie zgodzić. Małe sprostowanie: w poprzednim "DCManiaku" napisałem, że "Justice League: Generation Lost" będzie liczyć sobie 23 numery, a będzie ich 24. 
*Grant Morrison udzielił kolejnego wywiadu na temat "Batman Incorporated". 
*Minęło trochę czasu, ale scenarzysta Kurt Busiek wreszcie podzielił się z fanami kilkoma szczegółami na temat "Batman: Creature of the Night", komiksu, który w założeniu będzie podobny do jego wcześniejszego projektu "Superman: Secret Identity". Historię zilustruje John Paul Leon. Sam komiks opowiada o młodym chłopcu imieniem Bruce Wainwright, który żyje w świecie, gdzie Batman to tylko komiksowy bohater. Komiks będzie mroczny i straszny. Bruce Wainwright uwielbia postać Batmana, ale proces stania się nim nie będzie przyjemny - to przejście z miłości do horroru. Scenarzysta nie zamierza podawać żadnej konkretnej daty dopóki przynamniej #3 nie będzie gotowy. Busiek pracuje obecnie nad drugim numerem, Leon rysuje #1. Całość ma liczyć sobie ok. 200 stron. 
*Paul Levitz napisał wyjątkowy album "75 Years of DC Comics: The Art of Modern Mythmaking". Ta cegła liczy sobie przeszło 720 stron, waży prawie 7kg i zawiera ponad 2000 zdjęć - w tym okładek, stron z komiksów, ilustracji, fotografii, klatek z filmów i nie tylko, a wszystko odnowione za pomocą najnowszych technologii. Cena okładkowa tego cuda to bagatela 200$.Tutaj znajdziecie ponad 20 przykładowych plansz. 
*Christopher Nolan oznajmił, że "The Dark Knight Rises" będzie ostatnim filmem z Batmanem w jego reżyserii. 
*O ile śnieg nie stanie na przeszkodzie w transporcie z drukarni, to "Opowieści Wojenne" tom 1 Gartha Ennisa trafią do sprzedaży w mikołajkowy poniedziałek 6 grudnia. 
*7 grudnia w Polsce na DVD i BLU-Ray "Jonah Hex".
Okładka tygodnia (17.11.2010): "Justice League of America" #51, autor: David Mack. Co tu uzasadniać... to David Mack!
Zeszytówka tygodnia (17.11.2010): "The Flash" #6, scen. Geoff Johns, rys. Francis Manapul. O ironio seria o najszybszym herosie na świecie zalicza spore opóźnienia wydawnicze, mimo to wciąż jest jednym z lepszych nowych tegorocznych tytułów. Brawurowo zilustrowane przez Manapula przygody gościa, który biega - a znany jest z tego, że kiedyś zabiegał się na śmierć by ratować wszechświat - są ciekawe. I jak Barry Allen zawsze był i wciąż jest postacią nudną i mało interesującą to Johns i tak potrafi sprawić, że komiks czyta się dobrze.
Okładka tygodnia (24.11.2010): "Detective Comics" #871, autor: Jock. Nie wystarczy jedynie mroczna kreska, żeby oddać ikoniczność postaci Batmana. Jock narysował Mrocznego Rycerza w prosty sposób, ale tak, że nie mamy wątpliwości, że to on jest na obrazku, a także możemy przypuszczać, że za okładką czeka nas naprawdę interesująca lektura.
Zeszytówka tygodnia (24.11.2010): "Detective Comics" #871, scen. Scott Snyder, rys.Jock. Początek nowego runu przebił najnowszy 14 numer "Justice League: Generation Lost". Jesteśmy świadkami nowej ery w "Detective Comics". Na rysunki Jocka można patrzeć i patrzeć, a Snyder (który pisze bestsellerowy "American Vampire" dla Vertigo) przywrócił serię do kryminalnych korzeni. To taki debiut, który szkoda byłoby przegapić.

Jak zawsze na finał komiksowy kadr (tym razem z "Green Lantern #59"):

Brak komentarzy: