Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 6 grudnia 2010

Kibicujemy (72)

Autor: Dominik Szcześniak Kibicujcie komiksiarzom! W każdy dzień roboczy my to robimy na stronie "Ziniola"! Przyszedł czas na sprawdzenie co ciekawego dzieje się u Przemysława Surmy. Czy prace nad "Honolulu Club" postępują, czy może utknęły w martwym punkcie? O tym opowie sam Surpiko w mikołajkowym wydaniu "Kibicujemy", urozmaiconym pewną konkursową niespodzianką... 
Witajcie...
Mam dziś dwie wiadomości.

1. Przyznaję, że z powodu tzw "ważnych spraw rodzinnych" w ciągu ostatnich dwóch tygodni hmmarlołometr ani nie drgnął. Ale spokojnie... Pierwszy rozdział wciąż jest ukonczony i to się pewnie w najbliższym czasie nie zmieni. Drugi powoli się rozrysowuje. Do wiosny (tak, tak... istnieje taka pora roku) powinien być gotowy.

2. Korzystając z dzisiejszej okazji i okolicznościowego przebrania, detektyw sprawdzi, czy jesteście grzeczni i czy znacie się na komiksach. Zada Wam trudne pytanie, a osoba, która jako pierwsza na nie odpowie, otrzyma ode mnie specjalnego, limitowanego, własnoręcznie wymalowanego Hmmmarlowe'a (i oczywiście album, kiedy już się ukaże). Nagrodą pocieszenia dla pozostałych będą premierowe plansze "Honolulu Club", które prześlę w kolejnym liście za dwa tygodnie. Wtedy też nastąpi rozwiązanie konkursu. Odpowiedzi proszę podawać w komentarzach do tego posta.

pozdrowienia
surpiko

ps. Zapomniałbym... Pytanie brzmi: Kiedy detektyw Hmmarlowe pojawił się pierwszy raz w albumie z logiem kultury gniewu? Proszę podać tytuł komiksu i okoliczności w jakich się to stało.

Ciąg dalszy nastąpi...

Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

9 komentarzy:

Daniel pisze...

Czyż nie chodzi o "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce...", rok 2006? :>

ramirez82 pisze...

W Niedolach Julity w pazdzierniku 2009?

lucek pisze...

Poprosimy o tytuł komiksu i - co istotne - skonkretyzowanie okoliczności "pojawienia się" Hmmarlowa w tym komiksie.

ramirez82 pisze...

Hmmarlowe pojawił się w komiksie Hmarrlowe i niedole Julity, w okolicznościach śledztwa w poszukiwaniu straconego "W poszukiwaniu straconego czasu" na zlecenie uroczej bibliotekarki:)Choć na pierwszym kadrze majstruje przy ptaszku:)

Rob Wyrzykowski pisze...

Antologia "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o piłce nożnej", tytuł szorciaka "Play Fair", druga połowa?

Anonimowy pisze...

W "Play Fair" malutki Hmmarlowe wygląda zza jednego z diabłów (pierwszy kadr, druga strona)
Kazik

Anonimowy pisze...

PS. Wraz z resztą szatańskich braci, macha on do głównego bohatera dając znać, że jest jego kibicem.

Kazik

ramirez82 pisze...

E tam, to nie on, to ktoś podobny:)

lucek pisze...

Myślę, że Surpiko ma już zwycięzcę (chyba że nie ma - wtedy możecie jeszcze walczyć). Ogłosi go w kolejnym wejściu, w poniedziałek 20 grudnia.