Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 31 grudnia 2010

DC Maniak (09)

Autor: Damian Maksymowicz
Przegląd newsów z okresu 17.12.10-30.12.2010

*Superman nadal na piechotę przemierza USA. Po przejęciu serii "Superman" przez Chrisa Robersona Człowiek ze Stali w najbliższym czasie spotka: Wonder Woman w Nebrasce, Flasha w Kolorado, Bruce’a Wayne’a w Utah i Jimmy’ego Olsena w Las Vegas.

*Nick Spencer napisze jedynie 60 numer "Supergirl", regularnym scenarzystą serii będzie James Peaty.

*Nowy scenarzysta "Detective Comics" Scott Snyder pokrótce opowiedział o obecnej historii, w której to Batman musi stawić czoła mrocznemu obliczu Gotham City, a komisarz Gordon zmierzyć się z powrotem swojego syna.

*W udzielonych serwisowi CBR wywiadach Geoff Johns podał kilka nowych informacji co do przyszłości pisanych przez siebie serii: Booster Gold odegra rolę w evencie z uniwersum Flasha zatytułowanym "Flashpoint". Dowiemy się więcej o Indigio Tribe, ale nie wszystko - zawsze będą oni trochę tajemniczy, nie będziemy mieć nigdy do końca pewności czy są dobrzy, czy źli.
Wiele stanie się z postaciami w końcówce "Brightest Day", konsekwencje będą widoczne poza serią i wpłyną na całe uniwersum DC.

*Komiksowe zapowiedzi DC na marzec 2011.

*Zagraniczna premiera gry "DC Universe Online" odbędzie się 11 stycznia 2011.

*W drugiej części pierwszego sezonu  serialu animowanego "Green Lantern" ważną rolę odegrają Manhunters. Saint Walker (z Niebieskiego Korpusu) pojawi się już w pierwszym sezonie (czyli są plany na dalsze sezony). Jeśli Sinestro pojawi się to nie jako złoczyńca. Głównymi przeciwnikami będą Red Lanterns.

*David Goyer – scenarzysta nowego filmu z Supermanem jest pod dużym wrażeniem mini serii Geoffa Johnsa i Garry’ego Franka "Superman: Secret Origin”. Niewykluczone zatem, że ta historia wpłynie jakoś na kształt scenariusza. 

Okładka tygodnia (15.12.2010): "Green Lantern" #60, autor Frank Quitely.
Jedna z serii klasycznych okładek DC w nowym wykonaniu na 75-lecie wydawnictwa. Autorem pierwowzoru był Gil Kane. Swoją interpretację Hala Jordana i Sinestro wykonał jeden z moich ulubionych artystów Szkot Frank Quitely.

Zeszytówka tygodnia (15.12.2010): "Green Lantern" #60. Scenariusz Geoff Johns, rysunki Doug Mahnke i Christian Alamy.
Johns w tym numerze wrócił do formy i mimo, że tożsamość tajemniczego kolekcjonera istot należących do poszczególnych Korpusów nie była ogromnym zaskoczeniem, to numer czytało się na prawdę przyjemnie. Mahnke z kolei to jeden z lepszych rysowników w mijającym dziś roku, warto mieć go na uwadze.

Okładka tygodnia (22.12.2010): "Power Girl" #19, autor Sami Basri.
Abstrahując od tego, że Basri to utalentowany rysownik, to naprawdę elegancka okładka, która fanowi JLI nie może się nie podobać.

Zeszytówka tygodnia (22.12.2010): "Green Lantern: Larfleeze Christmas Special". Scenariusz Geoff Johns, rysunki Brett Booth.
W świątecznym tygodniu wypadało wybrać tematyczny komiks. Ale nie tylko dlatego został on "zeszytówką tygodnia". Larfleeze (znany też jako Agent Orange) obok Atrociousa  są najciekawszymi nowymi postaciami wprowadzonymi do uniwersum Latarników przez Johnsa. Larfleeze w tym one-shocie poszukuje Świętego Mikołaja, ponieważ pod choinką nie było niczego ze swojej monstrualnie długiej listy prezentów. W zeszycie znalazło się sporo bonusów - gra - w której trzeba przeprowadzić głównego bohatera przez labirynt, papierowa bombka z Agentem Orange, krótki humorystyczny komiks oraz przepis na ciasteczka (kolega sprawdził i poleca).
 
Sprostowanie: Słusznie w komentarzu do poprzedniego "DC Maniaka" zwrócono mi uwagę, że autorem "Okładki tygodnia" z 8 grudnia jest Tony Harris.

Święta już za nami, ale nie zaszkodzi przypomnieć sobie ich sensu wraz z Halem Jordanem i Larfleezem ("Green Lantern: Larfleeze Christmas Special"):

Brak komentarzy: