Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

sobota, 21 września 2013

Spotkanie z Przemysławem Truścińskim w Jeleniej Górze

W środę (25 września) o godzinie 18:00 w Biurze Wystaw Artystycznych (Jelenia Góra) odbędzie się spotkanie z Przemysławem Truścińskim połączone z promocją albumu pt. "TRUST". Spotkanie poprowadzi Piotr Machłajewski. 
W trakcie spotkania będzie można nabyć album „TRUST” w promocyjnej cenie 105zł (cena okładkowa: 150zł). Dostępny będzie również pakiet komiksowy BWA, w skład którego wchodzą: album „TRUST”, album „Element chaosu” Jakuba Rebelki, album „Butenko pinxit” Bohdana Butenki, katalog „Tansfuzje” (wewnątrz m.in. rozmowy z Przemysławem Truścińskim i Krzysztofem Gawronkiewiczem), katalog w formie plakatu z wystawy „Pomysł na komiks”. Cena pakietu: 150zł. 
Istnieje możliwość zakupu albumów wysyłkowo. Więcej informacji poprzez maila: galeria-bwa@krakonosze.com. Komiks dostępny jest również w sklepie wydawcy.
"Trust. Album" liczy 368 stron i jest to największa jak dotąd monografia polskiego twórcy komiksów. Znajdują się w nim najważniejsze komiksy, ilustracje oraz rysunki koncepcyjne Przemysława Truścińskiego. Jego malarstwo, grafika oraz projekty reklamowe. Prace opatrzone są odautorskimi komentarzami. W albumie znajdują się teksty Bartka Chacińskiego, Wojciecha Kozłowskiego, Tomasza Kołodziejczaka, Piotra Machłajewskiego, Macieja Parowskiego, Mariusza Szczygła oraz Jerzego Szyłaka. Album został przygotowany i wydany przez timof i cisi wspólnicy (timof comics). Współwydawcami są galerie BWA w Jeleniej Górze, BWA Wrocław, BWA w Zielonej Górze. Jego objętość to 368 stron, format: 210X280 mm, twarda oprawa. 
Przemysław Truściński (ur. 1970 r.) jest rysownikiem komiksów, ilustratorem, koncept artystą i malarzem. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest laureatem Grand Prix na IV Ogólnopolskim Konwencie Twórców Komiksu w Łodzi (1993 r.) za „Piekło”. Truściński ma na swoim koncie kilkadziesiąt komiksów krótkometrażowych (współpracował m.in. ze scenarzystami: Tomaszem Kołodziejczakiem, Maciejem Parowskim i Dennisem Wojdą), trzy albumy („Najczwartsza RP - Antylista Prezerwatora” do scenariusza Tobiasza Piątkowskiego, 2007 r.; „Komiks W-wa” do scenariuszy Tomasza Kwaśniewskiego i Aleksa Kłosia, 2009 r.; „Tymczasem” do scenariusza Grzegorza Janusza, 2011 r.), trzy antologie swoich prac, setki ilustracji wykonanych do tekstów prozatorskich oraz do artykułów prasowych (współpraca z Dużym Formatem, Polityką, Faktem...), ogromną liczbę storyboardów (kilkanaście tysięcy rysunków) i projektów reklamowych (kampanie Roxy FM, Antyradia, Nescafe…), rysunki do scenografii dla telewizji (TVN, TVP) i teatru, a także projekty dla gier komputerowych (m.in. Wiedźmin). 
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Jelenia Góra.
Wsparcie finansowe: LOTTO
Patroni: Biuro, Format, Obieg, RBL. TV, Roxy FM, Nowiny Jeleniogórskie, NJ24, Zeszyty Komiksowe. 
Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Długa 1
58-500 Jelenia Góra
75 / 752 6669
www.galeria-bwa.karkonosze.com
galeria-bwa@krakonosze.com

2 komentarze:

Tomek pisze...

A jest w tym zbiorze coś nowego, czy to kompilacja ?

Anonimowy pisze...

Trochę staroci, trochę prac rozproszonych, drukowanych przede wszystkim w prasie, a więc nieznanych + sporo nowych rzeczy.