Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 27 września 2013

Kibicujemy (346)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty! 
Zaglądamy do Szymona Kaźmierczaka, by poznać postęp prac nad "Przemianą" i co zastajemy? Rozlane farby, niespodziewane efekty na papierze... ech, sprawdźcie sami:
Gdy pracuję nad komiksem, nigdy do końca nie wiem, jak dana plansza będzie finalnie wyglądała. Mimo że przed przystąpieniem do rysowania konkretnej strony przygotowuję wcześniej szkice koncepcyjne i storyboard, to podczas malowania zawsze dochodzi dodatkowy czynnik – przypadek.

Zazwyczaj na rozrysowaną planszę nakładam akwarelę z dużą ilością wody, przez co farby zaczynają się rozlewać i „ważyć”. Powoduje to niespodziewane efekty na papierze, które często poprawiam pędzlem. Jednak bywa, że przypadkowe plamy pozostawiam będąc zadowolonym z otrzymanego efektu.
Zdarza mi się również, rysując daną scenę, zagalopować z tuszem i później ratować się białą farbką jak na zaprezentowanej planszy, którą możecie oglądać w formie „krok po kroku”.

Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Rafał Szłapa