Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 12 września 2013

Kibicujemy (335)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!  

Tomasz Grządziela w jednym z poprzednich kibicowań wspomniał, że do stworzenia komiksu "Tramwaje" zainspirowały go trzy lata dojeżdżania do liceum. Dzisiaj opowiada nieco więcej o uczuciu, jakie żywi do tego środka komunikacji. 

Prawie całe życie mieszkałem w Gdańsku -  tam wszędzie dojeżdżało się tramwajami. Teraz trochę za tym tęsknię. Wyprowadziłem się do Sopotu i podróżuję wyłącznie skm'ką (szybką koleją miejską).

Kołobrzeska
Jest coś magicznego w tramwajach - zwłaszcza tych starych, w kształcie trumny. Są cudownie toporne, pełne prostych kątów i brudu. Rysowanie ich dostarcza mi olbrzymiej frajdy. Obecnie w Gdańsku w większości zastąpiły je nowe "swingi", które kształtem przypominają roztyłe robaki. Tych już nie rysuje się tak zabawnie - pełno w nich obłych linii i tej współczesnej czystości. 
W zasadzie nie ważne, jaki środek publicznego transportu człowiek wybierze. Pociąg, samolot, czy nawet prom. Liczy się stan, w który wpada. Siedzisz bezczynnie, patrzysz na rozmazany widok za oknem i powoli wpadasz w trans. To właśnie w takich chwilach myśli mi się najlepiej, przychodzi dużo pomysłów. A właśnie w tramwajach przyszło do mnie ich najwięcej.
Gdybym wychował się w Gdyni, pewnie robiłbym komiks o trolejbusach.
Oliwa
Jeszcze co do obrazku zatytułowanego "Oliwa". To pętla tramwajowa w Oliwie. Moja przyjaciółka, spoza Trójmiastem, kiedyś poznała to miejsce, bo wcześniej widziała jego rysunek na moim blogu. Poza tym widać na zdjęciu jadącego "swinga", czyli najnowszy model tramwaju, który kształtem przypomina pękatą glizdę. 
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Piotr Nowacki

3 komentarze:

Robert Sienicki pisze...

Jaram się jak Ludzka Pochodnia.

xulm pisze...

kolorowane to jest bombowo!

Anonimowy pisze...

Apetycznie to wygląda. Za każdym razem coraz lepiej.