Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 24 września 2013

Kibicujemy (343)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty! 
"Quiet little Melody" to komiks Sebastiana Skrobola, który w maju zdobył stypendium Gildii. Docelowo składać się ma z 50 plansz, a zakończenie prac autor przewiduje na czerwiec 2014. Poczytajcie co to takiego - oddaję głos Sebastianowi:

To jest mój solowy projekt, sam piszę scenariusz. Pomysł na tę historię chodził już za mną jakiś czas. Na początku miał być short, ale pomysłów było coraz więcej, więc się zrobił z tego album i pojawił się konkurs Gildii, który udało się wygrać Sam komiks to taka historia, którą zawsze chciałem opowiedzieć. Taki baśniowy horror. Jest mroczny las, duchy dzieci, wielkie wilki i dziewczynka pośrodku tego wszystkiego, która musi pokonać pradawne zło, aby uratować swojego brata. Komiks będzie niemy, nie pada w nim ani jedno słowo. 
O samej fabule nie chciałbym za dużo pisać, bo boję się że coś zdradzę, a historia jest w sumie dosyć prosta. Chcę zrobić komiks, jaki sam chciałbym przeczytać. Nie mam pojęcia kiedy uda mi się skończyć ten album - powstaje on wieczorami, po godzinach, wiec ciężko mi powiedzieć kiedy skończę.

Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Piotr Nowacki