Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 18 września 2013

Kibicujemy (339)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!
Tomasz Grządziela pracuje nad "Tramwajami" i jego pracom wciąz kibicujemy, licząc, że wyrobi się w zapowiedzianym terminie. Tymczasem, będąc w wirze pracy, Spellcaster opowiada o tym jak to robi? Czy jego komiksy powstają standardowo, według wytycznych "scenariusz-storyboard-szkic-tusz-kolor" itp, czy może "na wariata"? Posłuchajcie: 
"Tramwaje" powstawały trochę na wariata. Miałem w głowie sieć kropek - musiałem je tylko połączyć. Wiedziałem, jakie postacie i wydarzenia chciałem wpleść w komiks, musiałem je tylko uporządkować chronologicznie. Zszyłem więc wszystko grubymi nićmi, tworząc scenariusz w podpunktach, który zajął chyba 1,5 strony A4. Co dało plus-minus szkielet całej historii. Potem zrobiłem około 10 stron storyboardów. Narysowałem szkic tych 10 stron. Po czym zrobiłem storyboardy kolejnych 10 stron. I tak dalej. Dzięki temu mogłem zmieniać historię wg. własnego widzimisię w trakcie rysowania całości. Co się nawet sprawdzało przy tak zwichrowanej, i w zasadzie prostej, historii. Ale przy rysowaniu kolejnego komiksu na pewno podejdę już do całego procesu bardziej profesjonalnie - zanim zabiorę się do rysowania, chcę mieć scenariusz w małym palcu.
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicuj komiksiarzom" jest Piotr Nowacki

3 komentarze:

Pumsmajer pisze...

grubo!

Wojciech pisze...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonimowy pisze...

Brutalnie! Numer Jeden wśród kibicowanych.