Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 27 stycznia 2011

Kibicujemy (108)

Autor: Maciej Pałka Kibicujemy "Człowiekowi bez szyi"! Tym razem czas na doniesienie z pisma "Weekly Wormle" - konkurencyjnej gazety dla "FAKeTu":

Przypadkowo odnaleziona przez jednego z mieszkańców Neckburga tajemnicza kartka została odszyfrowana, zaś nadpalony fragment (efekt działania mechanizmu samoniszczącego) zrekonstruowano. O autorstwo niżej przytoczonego tekstu podejrzewa się niejakiego Adama Blacknatowitcha, jednego z zaangażowanych w śledztwo dziennikarskie poświęcone Człowiekowi Bez Szyi. Publikujemy go bez autoryzacji i wiedzy autora.
 
Żadnej daty, żadnego miejsca. Niczego, co może stanowić TROP, co może wskazać DROGĘ. Te słowa czytacie, bo CHCIAŁEM, byście je odnaleźli. Miejsce jest całkowicie przypadkowe, chaos umiejscowił je zgodnie ze swoim kaprysem. Natura wiernie mu służy, CHAOS RZĄDZI. ON mnie NIE odnajdzie.
Cały czas widzę GO nad miastem. Gardzę NIM całą esencją swojej istoty. Uważa się za BOHATERA, ale mnie nie zwiedzie, ja znam PRAWDĘ! Nieświadom niczego kopie sobie swój własny grób, do którego ja PRZYGOTOWAŁEM JUŻ TRUMNĘ! Nie zdaje sobie nawet sprawy z mojego istnienia! Jestem mitem, plotką, CIENIEM skrytym pośród innych cieni. WY także nie wiecie czy istnieję naprawdę! Kontakt wie, ale mnie nie zdradzi, bo WIE ile ryzykuje. Jego dawne mafijne powiązania czynią jego język niebywale DRĘTWYM w próbach wyciśnięcia z niego informacji.
CZŁOWIEKU BEZ SZYI ZBLIŻA SIĘ KRES TWOICH KŁAMSTW! Nareszcie zatriumfuje PRAWDA, a MIT twojego „superbohaterstwa” odejdzie w niebyt! „Ceterum censeo Hominem Sine Collo esse delendum!”
Długa jest lista JEGO zbrodni, póki co wiedzcie, że najpierw POKAŻĘ, jak przyczynił się do zdegenerowania policji! UJAWNIĘ, gdzie ten ZBOCZENIEC założył swoje LEGOWISKO ohydy i obrzydliwości! ZDRADZĘ, jak wespół z bezduszną MASOŃSKĄ korporacją doprowadził do zniszczenia człowieczeństwa prostego sprzedawcy i jak ten przy pomocy BESTII szukał sprawiedliwej POMSTY. Gad! GAD! GAD WAM TO PRZEDSTAWI!
Wiedzcie, że wciąż PATRZĘ.
AB
Ciąg dalszy nastąpi... 
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

12 komentarzy:

Łukasz Mazur pisze...

O ile na sam komiks czekam z niecierpliwością, o tyle każdą odsłonę kibicowania CbS omijam szerokim łukiem.

Zamiast silących się na atrakcyjne tekstów, wolałbym przeczytać kilka normalnych słów na temat postępu nad albumikiem itp.

jaszczu pisze...

Przychlam Łukaszowi.

Te teksty to masakra.

Maciej pisze...

Pierdolicie Hipolicie.
Kibicowanko CBSowi to pod względem formy jedna z ciekawszych prezentacji. Może zapominacie, że kibicowanie to głównie automotywacja dla twórców.

Przyjdzie w końcu pora na notkę na serwisy, streszczenie i wyłuszczenie kto z kim, dlaczego i za ile.

Łukasz Mazur pisze...

Owszem, pod względem formy/pomysłu wydaje się to całkiem ciekawe, ale wykonanie leży, a treść nudzi (przynajmniej mnie i jak widać Jaszcza też).

Może zapominasz, że oprócz motywowania samych twórców, kibicowanie powinno też zaciekawiać potencjalnych nabywców ;)

Maciej pisze...

Teoretycznie tak.
Ale w praktyce, przy 300 sztukach nakładu... nie bardzo.

jaszczu pisze...

Może i perodolicie, co nie zmienia faktu, że po przeczytaniu trzech pierwszych zdań każdej odsłony, dalej czytać nie mogę. I wychodzę.

Jeśli jednak kogoś automotywuje pisanie takich tekstów, to proszę bardzo. Ja już nie przeszkadzam i nie marudzę.

Ze zgliszczy Kawangardy, nadawał Piter "Hawkey" Newatzki.

Maciej pisze...

Piotrze, zluzuj cyce.
Toż, jako autor, powinieneś kumać czaczę OCB chłopcom z CBS.

Niech się motywują. Niech traktują łamy ziniola jako eksperyment, zabawę. Nie ma potrzeby im przeszkadzać. Jak wspomniałem wyżej, na presspacki przyjdzie pora.

jaszczu pisze...

Macieju, ależ jestem luźny jak stolec po suszonych śliwkach.

Nie chciałem nikomu psuć zabawy. Jeśli to zrobiłem, to przepraszam i kibicuję CBSom czekając na komiks.

Paweł "Trreker" Wojciechowicz pisze...

Bez przesady też Macieju, Kibicowanie ma prawo się nie podobać;) Tak to chyba działa.
Miejsce na to by pochwalić się postępami jest, a jak zostanie wykorzystane to sprawa twórców:).
Jak się nie podoba, to sygnał dla , ze może coś trza zmienić by podobać się zaczęło:) Automotywacja, automotywacja, ale lud to pózniej czytac ma, badz nie;).
Nakłady nie mają tu dużo do gadania. IMO, Peace;P

Maciej pisze...

Nie, no rozumiem że irytuje Was maniera Rafała K.

Aczkolwiek, baczcie na grzyba, misiaela czy bekona jak się rozwijają. Ten się nie myli, kto nic nie robi.

Grim pisze...

Skoro taka wola ludu, w przyszłym tygodniu napiszę zgodnie z oczekiwaniami kilka słów na temat postępu pracy, coby wszyscy byli zadowoleni :)

IcekMały pisze...

Ja nawet nie próbowałem odszyfrowywać tych dziwacznych nazwisk z kibicowań CBSowych...Wiem że któreś z nich to ma być Kayman i tyle.

...a więc pod względem formy ciekawa, ale sama forma jakas taka nieczytelna. Oby nie przeniosło się na sam komiks.