Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 14 stycznia 2011

DC Maniak (10)

Autor: Damian Maksymowicz
Przegląd newsów z okresu 31.12.10 - 13.01.2011
*Oto, co czeka nas w najbliższym czasie w pięciu bat-komiksach.
*Superman powróci do "Action Comics" w 900. jubileuszowym numerze. Paul Cornell i Pete Woods na 50 stronach zaprezentują nam historię, w której Człowiek ze Stali stanie oko w oko z Lexem Luthorem. Oprócz tego dodatki w formie krótkich historii - ich autorzy na razie trzymani są w tajemnicy.
*W tym roku DC rozpocznie wydawanie nowej serii poświęconej całkowicie Czerwonym Latarniom. Scenarzystą serii został Peter Milligan. Na doby początek chce on opowiedzieć o trwającej od eonów wściekłości, historię Atrocitusa, rozwinąć trochę postać Dextara, a nawet sprawdzić, co znajduje się pod oceanami krwi planety Ysmault. Start serii w bliżej nieokreślonym 2011. Rysownik "Red Lanterns" nie jest jeszcze znany.
*James Robinson - jakimś cudem wciąż piszący "Justice League of America" - podzielił się z czytelnikami (jak widać, takowi jeszcze są) planami na przyszłość.

*J.T. Krul o tym, co dalej z Green Arrowem w trakcie i po „Brightest Day".
*Brian Azzarello nieco więcej na temat nietypowej mini serii "Batman: Europa", w której Mroczny Rycerz i Joker muszą współpracować albo inaczej obaj zginą.
*Wiosną ukaże się mini seria stanowiąca spin-off bestsellerowego "American Vampire' z Vertigo. Ma ona być związana z kolejną historią w serii regularnej, której akcja rozgrywa się podczas II Wojny Światowej.
*W kwietniu nowy rozdział w "Sweet Tooth" Jeffa Lemire'agrafika promocyjna.
*Czteroczęściowa mini seria Granta Morrisona i Franka Quitely'ego "Flex Mentallo" po raz pierwszy ukaże się w wydaniu zbiorczym tej jesieni. I to od razu w wersji Deluxe Edition Hardcover.
*Ceny zeszytów przez cały 2011 rok mają być utrzymane w cenie 2,99$. Dodatkowo w zeszytach powrócą strony z kolumną z listami od czytelników.
*Grafika promocyjna obecnego, dziesiątego i zarazem ostatniego sezonu "Tajemnic Smallville".
*Zapowiadany serial TV z Wonder Woman nie powstanie, żadna z liczących się stacji telewizyjnych nie wyraziła nim zainteresowania. Jednakże scenarzysta David E. Kelley stwierdził, że serial trafi na mały ekran w 2012 roku - ma być emitowany przez NBC.
*Najlepsze i najgorsze  w minionym roku - redakcja DC Multiverse przyznaje Złote i Paździerzowe Boostery 2010.
*Polscy fani wybrali najciekawsze ich zdaniem śmierci w uniwersum DC – na pierwszym miejscu Superman.

*Już wkrótce Geoff Johns i Andy Kubert zaprezentują event "Flashpoint". Historia będzie związana z podróżami w czasie i oprócz postaci z uniwersum Flasha zaangażuje w pewnym stopniu także resztę uniwersum DC.

*Nowy klip z animacji "All-Star Superman".
Okładka tygodnia (29.12.2010): "Detective Comics" #872, autor Jock.
Batman w twarzowej masce gazowej, wśród dymu. Łom, który widzimy odbijający się w okularze to ten sam, którym Joker skatował kiedyś drugiego Robina. Po szczegóły odsyłam do samego komiksu, który jest równie dobry od strony scenariusza Snydera, jak i graficznie potęgujący niepokój dzięki Jockowi.
Zeszytówka tygodnia (29.12.2010):
"Green Lantern" #61, scen. Geoff Johns, rys. Doug Mahnke i Christian Alamy.
Udane numery "Action Comics" oraz "Detective Comics" o włos przegrywają z najnowszym "GL". Główną postacią tego krwiście czerwonego zeszytu jest Atrocious - osobnik alfa "zgrai wściekłych psów" znanych jako Korpus Czerwonej Latarni. Jest Butcher - istota uosabiająca gniew, która szuka nosiciela oraz duch bożej zemsty Spectre. Kawał dobrej rozrywki, Johns w zwyżkowej formie.
Okładka tygodnia (05.01.2011): "Brightest Day" #17, autor David Finch.
Wybrałem tę okładkę pomimo niechęci do Aquamana - cytując tu jednego z bohaterów serialu "Teoria Wielkiego podrywu": "Aquaman ssie, ssie pod wodą i pije rybie siuśki". Ale pomimo to kreską Fincha wygląda ikonicznie - jakby naprawdę był interesującą postacią. 

Zeszytówka tygodnia (05.01.2011): "Superboy" #3, scen. Jeff Lemire, rys. Pier Gallo.
Przyjemne kilkanaście minut lektury spędzonych z Connorem Kentem w Smallville High. Kanadyjski scenarzysta ma pomysł na tę serię i mimo, że konkurencja w zeszytach z tego tygodnia nie była wygórowana, to nie jest to wybór dokonany na siłę.
Najważniejsze to zrobić odpowiednie wrażenie na wejściu, Deadshot nie ma z tym problemu. (kadr z "Action Comics" #896):

5 komentarzy:

Lokus pisze...

Damex, sporo literówek jest w tym tekście

Anonimowy pisze...

jedna

Lokus pisze...

No ja wyłapałem więcej:

- *James Robinson - jakiś cudem wciąż piszący "Justice League of America" -> jakiMś

- w trakcie i po „Brigtest Day" -> BrigHtest

- Czteroczęściowa mini seria Granta Morrisona i Franka Quitely -> nie odmienione nazwisko rysownika

- Ceny zeszytów przez cały 2011 rok maja być utrzymane w cenie 2,99$ -> majĄ

Dominik Szcześniak pisze...

Lokus: dzięki za zwrócenie uwagi.

A przy okazji: Dzisiejszy DC Maniak został przed momentem zedytowany o dwa nowe niusy.

Tomek pisze...

Okładeczka z maską naprawdę zajebista.