Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 21 stycznia 2011

Kibicujemy (104)

Autor: Dominik Szcześniak O "Ksionzu" już na łamach cyklu wspominaliśmy. Tym razem kibicowanie temu tytułowi połączone jest z konkursem, w którym można wygrać bardzo cenną rzecz. O szczegółach - autor rysunków, Marcin Rustecki, który przy okazji prezentuje spin-offową historię z uniwersum Ksionza... 
Niewierny wyznawco.... tak sobie tu kibicujemy od bóg wie jakiego czasu i wydawać by się mogło, że wszystko w tym naszym komiksowym (lokalnym) bajzlu bajzluje sie świetnie... Jak zresztą ZAWSZE! A niejeden komiksowy bajzel już przeżyłem... "w tym dwa światowe!" Tracąc po raz kolejny wiarę, że nastąpi w kraju zwanym Polandia komiksowy renesans - postanowiłem mimo wszystko wezwać los na pokuszenie i wspólnie z Ojcem Dominikiem opowiedzieć historię jedynie słuszną, jedynie prawdziwą i jedynie jedyną... na kartkach noweli graficznej spisaną. 
Ojciec De, kataloguje obecnie zebrane informacje a ja, Ojciec Ru, w międzyczasie praktykuję formę niepełną w postaci parostronicowych, luźnych opowieści, spiętych tematycznie, ale jednak obok głównej historii. Wszystkie informacje na temat technik graficznych, ikonografii postaci, wywartych wrażen, wpływów wiary i 666 alternatywnych okładek znajdą się (zapewne) na stronach naszej książki, ale póki co... nieprzerywając konklawe - zamieszczamy dzisiaj krotką historię, do której możesz wymyślić własne zakończenie. 
Szczegóły poniżej.
 
ZŁAP NAGRODA! 
Ok, klecha, miłośnik przyrody, rospudowiec, sklepał krzyż. Pytanie do Ciebie - co TY byś postawił w miejscu drzewa. Jak wyglądałby Twój ostatni panel strony 6? Przystanek autobusowy, biurowiec, kierunkowskaz... to wszystko wiemy. Zaskocz klechę, zwal nas z nóg i wymyśl SWOJE zakończenie. Grzeszne jak najbardziej być może! 
Najlepszy, jedynie słuszny pomysł, zostanie narysowany, zamieszczony w książce i być może siną barwą wykuty również... nie wiemy jeszcze w którym miejscu i komu. Zwycięzca Jedynak dostanie pocztą oryginalną grafikę z postacią z książki, nieoprawioną niestety, jednak jedynie z jedyną dedykacją. Jedyny to NAGRÓD będzie! 
Pomysły do Ojca De... 
Lęcę teraz w czeluści piekielne... po inspiracje. A potem dla relaksu wystrugam sobie krzyżyk. 
Pozdrawiam.
Pomysły ślijcie na adres ziniolowy. 
Ciąg dalszy nastąpi... 
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

2 komentarze:

Mateusz Skutnik pisze...

aż komcia walnę:
ALE FAJNE RYSUNKI!!
m

Anonimowy pisze...

Popieram! Grafika pierwsza klasa, choć chyba nie dla każdego. Czekam na album!
wojtas