Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 28 stycznia 2011

DC Maniak (11)

Autor: Damian Maksymowicz
Przegląd newsów z okresu 14.01.2011 - 26.01.2011:

*Od maja Jesus Saiz zostanie nowym regularnym rysownikiem "Birds of Prey".

*Phil Jimenez podpisał z DC Comics kontrakt na wyłączność. Artysta zilustruje (będzie też współautorem scenariusza) najbliższą historię w "Adventure Comics".

*Superbohateorowie w serii "Baśnie" - w #102 serii rozpocznie się historia "Super Team".

*Brian Azzarello, Eduardo Risso i reszta ekipy twórców znana ze "100 Naboi" znowu razem! W tym roku zaprezentują nam w imprincie Vertigo nową serię - "Spaceman". Komiks wg kilku zdawkowych słów scenarzysty będzie jak "Superman", ale jednocześnie zupełnie inny. A główny bohater wygląda tak.

*Wśród zapowiadanych przez Vertigo powieści graficznych znalazł się komiks napisany przez naszą rodaczkę Marzenę Sowę (rysunki stworzył Sylvain Savoia). Znany polskim czytelnikom 1 tom "Marzi" ukaże się w USA w tym roku.

*Darren Aronofsky pracuje nad komiksem z Batmanem. Więcej.

*DC Comics zrezygnowało z "Comics Code Authority" na rzecz własnych oznaczeń.

*Peter Milligan o serii "Red Lanterns". Tony Bedard o "Green Lantern Corps".

*J.M. Straczynski i Shane Davis pracują już nad sequelem bestsellerowej powieści graficznej "Superman: Earth One". W kontynuacji pojawi się klasyczny złoczyńca pokazany w nowy sposób.

*6 rzeczy, które znajdziemy w 900 numerze "Action Comics", kolejna grafika promująca event "Flashpoint", kwietniowe zapowiedzi komiksów.

*Joe i Erich Hoeber napiszą scenariusz sequela "Red". Pierwszy film był pozytywnym zaskoczeniem odnośnie liczby widzów i recenzji stąd decyzja o powstaniu kontynuacji.

*Chris Nolan na konferencji prasowej ogłosił, że w rolę Seliny Kyle/Catwoman wcieli się Anne Hathaway. Toma Hardy'ego zobaczymy zaś w roli Bane'a.

*NBC zamówiło pilot serialu "Wonder Woman". Reżyserem być może zostanie McG.

*Zdjęcia z niepowstałego serialu animowanego "Gotham High" oraz zdjęcia gadżetów związanych z filmem "Green Lantern".
 
Okładka tygodnia (12.01.2010): "Justice League: Generation Lost" #17, autor: Aaron Lopresti
Lopresti dobrym rysownikiem jest - to fakt, z którym polemika jest zbędna, wybór mój padł na tę okładkę jednak z powodu sympatii do postaci Blue Beetle'a (oby pogłoski o jego rychłej śmierci na kartach "JL: GL" okazały się nieprawdziwe).
 
Zeszytówka tygodnia (12.01.2010): "R.E.B.E.L.S." #24. Scenariusz Tony Bedard, rysunki Claude St. Aubin i Scott Hanna
Po dwóch latach Starro Zdobywca powraca i zaczyna wcielać w życie plan zemsty na Vrilu Dox'ie i jego drużynie. Sycący przedsmak tego, co czeka na nas w najbliższym czasie.
 
Okładka tygodnia (19.01.2010): "Batman: Streets of Gotham" #19, autor Dustin Nguyen
Błazeński Książę Zbrodni pełen szyku i elegancji w wykonaniu topowego bat-rysownika Dustina Nguyena.
 
Zeszytówka tygodnia (19.01.2010): "Green Lantern Corps" #56. Scenariusz Tony Bedard, rysunki Tyler Kirham i Batt.
Słaby tydzień, ale wybrać trzeba. Wygrywa komiks pisany przez autora zeszytówki z poprzedniego tygodnia - Tony'ego Bedarda. Bieżący numer "GLC" to łubudu, które zwiastuje wielkie łubudu w kolejnym zeszycie. A ci, którzy zaczęli podejrzewać, że Sinestro zmiękł ostatnio będą usatysfakcjonowani - Sin przypomina, że nie należy lecieć z nim w kulki.

Kadr z "Brightest Day" #18 - czyżby "wielkim kolesiem" był Anty-Monitor?

Brak komentarzy: