Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 29 listopada 2010

Kibicujemy (67)

Autor: Dominik Szcześniak Od wielu już tygodni kibicujemy komiksiarzom. Niemal bez wytchnienia. Można się zmęczyć. A więc dzisiaj, w ramach interludium pomiędzy kolejnymi odcinkami, krótki apel.

Tak, jak w komentarzach do jednej z notek cyklu "Kibicujemy" napisał Marek Turek, twórców komiksowych mamy w Polsce mnóstwo. Tych, którzy skrobią do szuflady, na zlecenie, dla zaprzyjaźnionego wydawcy... Kibicowanie rozpoczęliśmy w celu wspierania projektów, o których było wiadomo, że ktoś je wyda. W ostatnich tygodniach sytuacja nieco się zmieniła, a chcielibyśmy, by zmieniła się jeszcze bardziej. Jeśli zatem czytasz te słowa i jesteś twórcą, rysującym komiks do szuflady, z myślą o jakimś wydawcy bądź z jakiegokolwiek innego powodu - odezwij się! Daj nam znać, a chętnie pokibicujemy, tworząc jednocześnie spis powszechny rysowników w Polsce. Dotychczasowe edycje cyklu pokazały kilka projektów, o których nikt nie wiedział, jak również wgłębiły się w szczegóły takich, co do których wielu nastawionych było sceptycznie. Jeśli pracujesz nad jakimś - opowiedz o nim, pisząc na adres ziniol@timof.pl. Jesteśmy otwarci na każdego komiksiarza i służymy łamami "Ziniola".

Ciąg dalszy nastąpi...

Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

7 komentarzy:

Unknown pisze...

wspieram i popieram

Eduard pisze...

A co ze spisem powszechnym scenarzystów? Tak nas mało jest? :-)
Inicjatywa zacna, trzymam kciuki i wkrótce coś podrzucę.

Anonim pisze...

O rany,
już wam się skończyli komiksiarze ? Może jednak Turu przesadził z liczbą "kilkuset polskich twórców komiksowych" ?
Mimo wszystko bardzo lubiłem ten cykl i właściwie głównie dla niego zagladałem na Ziniola.
ps. serdeczne pozdrowienia dla Marka Turka.

turucorp pisze...

oj tam, oj tam, nic im sie nie skonczylo (np. ja caly czas zalegam z obiecanym dla "Kibicujemy" materialem :( ), tylko chca "szerzej sie porozgladac" za komiksami, a tutaj jest na to dobre miejsce.
Dzieki za pozdrowienia.

Anonim pisze...

No to czekamy na następne odsłony cyklu :)
A skoro wśród autorów notek (są i mają być) Maciej Pałka i Marek Turek - może zechcą nam szerzej opowiedzieć o swoich własnych projektach komiksowych - nie ma to jak informacje z pierwszej ręki :)

Maciej Pałka pisze...

No, ale nam chodzi o albumy, to po pierwsze. Z automatu robimy odsiew magazynów i magazinków. Chociaż albumiki zinkowe, owszem chętnie.

Po drugie, na kibicowaniu powinno zależeć twórcom. Na siłę nikogo nie zaciągniemy. Kilka osób woli nie zapeszać, nie lubi tej konwencji, wstydzi się do nas zakukać, albo nie ma czasu (jak Turu) - stąd apel/zaproszenie.

Po trzecie, ja sobie nieustannie kibicuję na swoim blogasku, ale gdy coś się wyklaruje dam znać i tukej. W sumie, już za kilka dni :)

Dominik Szcześniak pisze...

Gallu Anonimie: spokojnie, twórców jest jeszcze sporo i wielu z nich pojawi się w cyklu. Apel powstał po to, by zachęcić tych, którzy są onieśmieleni i wyprowadzić z błędu tych, którzy sądzą, że kibicujemy tylko kolegom.
Zapraszamy absolutnie wszystkich, tworzących albumy. Nie gryziemy.

Eduard: Scenariusze też możesz podrzucić. Zobaczymy co da się z tym fantem zrobić.