Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 24 listopada 2010

Kibicujemy (64)

Autor: Maciej Pałka Kibicujcie komiksiarzom! W każdy dzień roboczy, o godzinie ósmej zero zero my to robimy na stronie "Ziniola"! Dziś wracamy do tajemniczego CZŁOWIEKA BEZ SZYI i znowu posiłkujemy się zagraniczną prasą.
KIERUJĘ SIĘ PASJĄ,
wywiad z Caytannem Outdustem,
fotografem i rysownikiem, współtwórcą albumu

„Człowiek Bez Szyi”
Caytann Outdust, utalentowany artysta, twórca ilustracji do wydanego niedawno w USA komiksu „Szatański Śledczy”, odpowiada na pytania FAKeTu:
FAKeT: Od jak dawna śledzi Pan poczynania zboczeńca znanego jako Człowiek Bez Szyi?
Caytann Outdust: Obserwuję go i dokonuję dokumentacji zdjęciowej od jakichś sześciu miesięcy.
F: Na jakim etapie prac się Pan znajduje? Jak długo jeszcze czytelnicy muszą czekać na ujawnienie ogromu zbrodni tego dewianta?
CO: Prace wciąż trwają. Mamy już gotowych około 60-70% materiału. Staramy się razem z kolegami z gazety stworzyć pełną i jedynie słuszną wersję wydarzeń, w które uwikłany jest Człowiek Bez Szyi. To wymaga czasu i ciężkiej, niekiedy wymuszającej brak snu pracy. Planujemy wydać zbiór tych wydarzeń w okolicach kwietnia.
F: Co sprawiło, ze postanowił się Pan podjąć powierzonego mu zadania?
CO: Nie ukrywam, że z demaskacją CBSa wiąże się sława i sowite wynagrodzenie. Ja jednak kieruję się pasją do wykonywanego zawodu. Zachętą była również możliwość współpracy z takimi sławami Neckburgskiego dziennikarstwa, jak Quzearthski czy Milkcapski.
F: Właśnie, skoro o nich mowa: jak wielką presję wywierają na Panu pozostali twórcy albumu? Mocno smagają biczami?
CO: O współpracownikach nie mogę powiedzieć złego słowa. Wszystkim nam przyświeca motto firmy: "Współpraca, przyjaźń, ryzyko!" Szef, jak to szef. Od czasu do czasu mordę wydrzeć musi. Ale to tylko zwiększa naszą wydajność i mobilizuje do pokonywania kolejnych przeszkód.
F: Jak to się dzieje, ze utrzymuje Pan kontakt tylko z jednym reporterem, piszącym teksty i nigdy nawet nie rozmawiał z drugim?
CO: Z tego co mi wiadomo drugi reporter doświadczył kiedyś bliskiego i wielce nieprzyjemnego spotkania z Kapitanem Dusicielem. Od tego czasu cierpi na agorafobię. Nie wyszedł ze swojej pilnie strzeżonej rezydencji od wielu lat. Z niej, dzięki zaawansowanej technice nadzoru video dokonuje obserwacji, które później zapisuje i wysyła nam.
F: Dziękuję za rozmowę. Dla lepszego zobrazowania zgubnego wpływu Człowieka Bez Szyi na społeczeństwo, w albumie pojawią się także biografie jego ofiar.
Ciąg dalszy nastąpi...

Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

2 komentarze:

x pisze...

fantastyczne to wygląda normalnie

kolec pisze...

fajny kot w ostatnim kadrze