Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 5 listopada 2010

DC Maniak (05)

Autor: Damian Maksymowicz
 
Przegląd newsów z okresu 22.10.10-03.11.10:
*Ostateczny los Darkseida poznamy w "Return of Bruce Wayne" #6. 
*Styczniowy one-shot "Shazam" autorstwa Erica Wallace’a będzie punktem wyjściowym do nowej serii z przygodami rodziny Marvelów tego samego autora. 
*Nowa seria "Batman: The Dark Knight" według słów Davida Fincha ma być mieszanką klimatów detektywistycznych/noir z nadnaturalnymi elementami. Autor zdradził, że zaprojektował nową bat-jaskinię i batmobil, które zobaczymy wcześniej, bo w one-shocie ze scenariuszem Granta Morrisona "Batman: The Return". 
*Run Petera Tomasiego i Patricka Gleasona w "Batman and Robin" opóźni się i zacznie dopiero w lutym wraz z #20. Paul Cornell i Scott McDaniel stworzą #17-#19, gdzie w mrocznej historii pojawi się nowy złoczyńca, który - jak ma nadzieję scenarzysta - znajdzie swoje miejsce w galerii łotrów. Ktoś ukradnie ciało jednej z dawnych dziewczyn Bruce'a Wayne'a. Podczas, gdy ten będzie w Japonii obecny Dynamiczny Duet - Dick Grayson i Damian Wayne będą starali się rozwiązać tą delikatną sprawę. 
*Tony Daniel po powrocie do tworzenia serii "Batman" chce, by czytelnicy mogli łatwiej utożsamiać się z Dickiem Graysonem niż z Brucem Waynem. Zamierza rozbudować życie Graysona, gdy ten nie nosi kostiumu. Dick jest przede wszystkim sobą, człowiekiem, a nie perfekcyjnym Batmanem. I to zamierza pokazywać Daniel - znacznie częściej niż robił to wcześniej. 
*DK Publishing właśnie wydało "The DC Chronicle Year by Year" – 352 strony, 2,5 kg wagi i wymiary 32 x 26.4 x 3.8 cm – w USA, gdzie jego koszt wynosi ok. 50$. Znajdziemy tutaj losy postaci powołanych do życia przez DC Comics, jak i perypetie samego wydawnictwa, wszystko to okraszone pięknymi grafikami i masą ciekawostek. 
*Christopher Nolan ogłosił tytuł sequela "Mrocznego Rycerza", brzmi on "The Dark Knight Rises". Reżyser nie chce, by film powstał w technice 3D, zaprzeczył też by przeciwnikiem Batmana miał być Riddler. Z kolei odnośnie obsady mówi się, że Tom Hardy - który jak wiadomo ma być jedną z głównych postaci w filmie - wcieli się w rolę detektywa Harveya Bullocka. Trwa casting do ról kobiecych, wg niepotwierdzonych informacji Kacie Thomas i Vera Farmiga są przymierzane do roli Julie Madison - obiektu zainteresowań Bruce'a Wayne'a. Z kolei Charlize Theron może wcielić się w Sarah Essen - z którą Jim Gordon w komiksowym uniwersum miał romans, a po latach ożenił się. 
*Atrakcyjna modelka Tanit Phoenix ma szanse wcielić się w Wonder Woman w szykowanym serialu telewizyjnym. 
*Śmierć w komiksach to chleb powszedni. Możecie wziąć udział w plebiscycie "Danse Macabre" i wybrać najważniejszy, najbardziej spektakularny Waszym zdaniem zgon. Taniec-ze-Śmiercią-czas-zacząć. 
*16 numer "Batman and Robin" zakończył run Granta Morrisona w tej serii, dając zarazem początek nowej bat-erze w postaci "Batman Inc.". Jeśli chcecie wiedzieć kim jest Doktor Hurt i co takiego zaskakującego oświadczył Bruce Wayne na konferencji prasowej klikajcie tutaj. Ja uważam zakończenie #16 za totalną porażkę i zniszczenie mitu Batmana, a jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Okładka tygodnia (20.10.2010)
"Batman Beyond" #5, autor Dustin Nguyen. Rysunek wygląda jak rewolucyjny plakat, Nguyen był oszczędny w kresce, co bardzo dobrze współgra z ograniczoną ilością kolorów tworząc przykuwający uwagę efekt.
Zeszytówka tygodnia (20.10.2010)
GREEN LANTERN CORPS #53. Scen. Tony Bedard, rys. Tyler Kirham. Po przejęciu serii dotychczas pisanej przez Tomasiego Bedard nie zachwycił pierwszą historią z Alpha Lanterns i Supermanem-Cyborgiem. Za to w najnowszym zeszycie nowy złoczyńca - Weaponer z planety Qward, który wykonał lata temu pierścień dla Sinestro chce teraz na nim zemsty. Żeby było ciekawiej postanawia porwać jego córkę Soranik Natu, by Sinestro sam do niego przyszedł. Chłopak porwanej - Green Lantern Kyle Rayner nie zamierza być obojętny wobec zaistniałej sytuacji. Bedard zrehabilitował się początkiem kolejnej historii i oby tak dalej.
Okładka tygodnia (27.10.2010)
"Green Arrow" # 5, autor Mauro Casciolo. Żadna z dotychczasowych okładek od momentu restartu serii nie zawodzi. Ocierające się o fotorealizm, pomysłowe wkomponowanie symbolu Białej Latarni oraz mieszanka światła, mroku i wody zapiera dech w piersi.
 
Zeszytówka tygodnia (27.10.2010)
ACTION COMICS #894. Scen. Paul Cornell, rys. Pete Woods (scen. co-feature Nick Spencer; rys. co-feature RB Silva i Denis Frieras).
Kolejny udany numer i zmiana klimatu o 180 stopni. Śmierć (ta znana z "Sandmana" Neila Gaimana) przychodzi po Lexa Luthora. Lex nie byłby sobą gdyby tak łatwo odpuścił. Scenarzysta oparł ten zeszyt na dialogu, a nie na akcji i ku mojemu zaskoczeniu rozmowy pomiędzy Luthorem i siostrą Snu są naprawdę ciekawe. Jedynym zgrzytem w numerze jest rozwiązanie fabularne dzięki któremu Lex zostaje wśród żywych. Było nie było piekielnie mocny run, aż chce się więcej. A co-feature z Jimmym Olsenem można sobie bez żalu darować. 
A na koniec plansze z "Tiny Titans" #33, na których znajdziecie mocno alternatywną genezę Jasona Todda - Czerwonego Kaptura:

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

zakończenie runu Morrisona nie jest mi znane, ale wypowiedzieć się moge zw związku z tym, co było w Polsce opublikowane. Batman i syn to według mnie jeden z ciekawszych komiksów z batmanem w roli głównej, chociaż chyba bardziej pasowałaby do niego jakaś historia alternatywna (ten syn i w ogóle), a nie ciągły run. Słyszałem, że później jest już gorzej, ale i tak chciałbym żeby jakiś polski wydawca pokusił się o sprowadzenie batka do polski!