Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 19 listopada 2010

DC Maniak (06)

Autor: Damian Maksymowicz
Przegląd newsów z okresu 04.11.10-18.11.10:
*Rysownik Dustin Nguyen w humorystyczny sposób skrótowo zobrazował obecną sytuację w bat-uniwersum na kartach komiksu "Batgirl". W finałowym 16 numerze runu Granta Morrisona w "Batman and Robin" Bruce Wayne na konferencji prasowej oświadczył, że od lat finansuje działalność Batmana. Teraz, niczym Tony Stark będzie używał swoich pieniędzy i zdobyczy technicznych Waynetech, by pomóc herosom na całym świecie, którzy zgodzą się dołączyć do Batman Incorporated. Wszystkich bohaterów będzie łączyć używanie symbolu nietoperza. Szykuje się nam McDonaldyzacja Mrocznego Rycerza. Ten fanart dobrze oddaje całą sytuację (podziękowania dla (A)nonima za link):
*Z kolei "Batman: The Return of Bruce Wayne" #6, który miał zakończyć dotychczasową bat-epopeję szkockiego scenarzysty okazał się metatekstualnym bełkotem - którym nie wiedzieć czemu Amerykanie są zachwyceni. Moje odczucia najlepiej oddaje sam zainteresowany - Bruce oddaję ci głos:
*David Hine ujawnił szczegóły dwóch pisanych przez siebie annuali z Batmanem, które ukażą się w grudniu.
*W związku z tym, że DC w celu obniżenia cen zeszytów kasuje dodatkowe historie (co-feature) w "Detective Comics" co 3-4 numery cały zeszyt będzie należał do komisarza Jima Gordona.
*Seria "Jack of Fables" zakończys swój żywot wraz z 50 zeszytem.
*J. Michael Straczynski nie będzie już scenarzystą regularnych serii. W 2011 roku JMS zajmie się powieściami graficznymi - m.in. dawno zapowiadanym "Samartian X" i sequelami bestesellerowego "Superman: Earth One".
*W związku z zostawieniem przez JMS dwóch miesięczników podano już jego następców. "Superman" #707 napisze już Chris Roberson, numer zilustruje Alan Goldman, a od #708  regularnym rysownikiem będzie już Eddy Barrows. Phil Hester zostanie nowym scenarzystą "Wonder Woman" od 604 numeru. Gościnny rysownik Eduardo Pansica i regularny Don Kramer połączą siły w 605 zeszycie serii. Pansica narysuje #606, a Kramer powróci na stałe w #607. Nowi autorzy będą kontynuować to, co zaczął Straczynski - miał on z góry zaplanowane historie do pewnego momentu i zostawia nowym autorom swoje notatki.
*Mark Sable i Sean Murphy w grudniu zaprezentują one-shot "Teen Titans: Cold Case". Czas akcji to wydarzenia po pamiętnym "Idenity Crisis", tym samym skład Tytanów to ten znany z runu Geoffa Johnsa. Młodzi herosi zmierzą się z przeciwnikami Flasha - Rogues. Przyczyną konfliktu będzie coś należące do Jacka Drake'a - ojca Robina (Tima Drake'a). Przypomnę, że Jack zginął wraz ze swoim zabójcą Captainem Boomerangiem w "Idenity Crisis". Rogues zrekrutowali następnie syna Boomeranga do swojej drużyny.
*Grze "DC Universe Online" będzie towarzyszyć papierowy dwutygodnik "DCU: Legends", którego #1 ukaże się w lutym. Scenariusz napiszą Marv Wolfman i Tony Bedard, okładkami zajmie się Ed Benes, a rysunkami Howard Porter i Adrianna Melo.
*Monstrum, które kiedyś zabiło Supermana powróci już w styczniu. Doomsdaya zobaczymy w pięcioczęściowej historii na łamach: "Steel" #1, "Outsiders" #37, "Justice League of America" #55, "Superboy" #6. W którym komiksie zobaczymy finał, tego jeszcze nie podano.
*Hal Jordan, Guy Gardner, John Stewart i Kyle Rayner walczyli ramię w ramię i wspierali się od "Rebirth", poprzez "Sinestro Corps War" i "Blackest Night". Czy po tym wszystkim coś jest w stanie ich skłócić? Tego dowiemy się z WAR OF THE GREEN LANTERNS. Event rozpocznie się w marcu w "War of the Green Lanterns" #1 i będzie miał miejsce w komiksach z Latarnikami ("Green Lantern", "Green Lantern Corps" i "Green Lantern: Emerald Warriors") w marcu, kwietniu i maju. Każdy Latarnik będzie poddany próbie - jeden przeciwko drugiemu. Graficzny teaser.
*Opisy i okładki komiksów zapowiedzianych na luty 2011 roku.
*6 minut z animowanego serialu "Young Justice".
*Ponad dwuminotwy zwiastun fabularnego "Green Lantern"!
Okładka tygodnia (03.11.2010)
"Superboy #1", autor Rafael Albuquerque. Udany start nowej regularnej serii z Chłopcem ze Stali (scenariusz pisze Jeff Lemire... TEN Jeff Lemire) zaopatrzony został w zdawołoby się prostą, ale zarazem pełną ikoniczności okładkę. W tym wypadku można śmiało na jej podstawie ocenić zawartość.
Zeszytówka tygodnia (03.11.2010)
"Secret Six" #27, scen. Gail Simone, rys. J. Calafiore. Najbardziej wykręcony zeszyt tygodnia, na okładce Bane, który dosiada dinozaura (!) jak konia, a w środku komiksu jest jeszcze ciekawiej: Bane versus Scandal, dwie drużyny Secret Six po przeciwnych stronach konfliktu. Dobra zabawa przy lekturze gwarantowana.
Okładka tygodnia (10.11.2010)
"Batman: The Return of Bruce Wayne" #6, autor Andy Kubert. Konkurencja w tym tygodniu wśród okładek nie była silna, stąd taki, a nie inny wybór. Poza tym Batman Kuberta to zawsze klasa sama w sobie. Szkoda, że to jedyny pozytywny element tego numeru.
Zeszytówka tygodnia (10.11.2010)
"Justice League: Generation Lost" #13, scen. Judd Winick, rys. Joe Bennett. Liczba 13 nie zawsze jest pechowa, ten komiks jak najbardziej to potwierdza. Captain Atom w starciu z chcącym go zabić Magogiem, a na deser zaskakujący finał, w którym na scenę wkracza główny intrygant serii - Maxwell Lord. Docelowo 23 zeszyty (tyle ma liczyć seria) będą zebrane w dwóch albumach. Naprawdę warto rozważyć ich zakup, jeśli jeszcze nie macie tego w planach.
 
Na deser kadr z (a jakżeby inaczej) najnowszego numeru "Secret Six":

Brak komentarzy: