Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 1 marca 2016

Wolfram i Bosch nadciągają

Po styczniowym festiwalu komiksu w Angouleme polscy (i nie tylko) edytorzy uzupełniają swoje plany. Pokłosiem wizyty w stolicy francuskiego biznesu komiksowego dla wydawnictwa timof i cisi wspólnicy stały się dwa intrygujące tytuły - pierwszy to "Jheronimus" Marcela Ruijtersa, a drugi - "Wolfram" (w oryginale "Polvo") Marcello Quintanilha.
Urodzony w 1966 roku Ruijters, znany twórca z kręgów holenderskiej sceny alternatywnej poświęcił swój album zmarłemu w 1516 roku słynnemu malarzowi i rysownikowi - Hieronimowi Boschowi. Dlaczego wydawca zdecydował się na ten tytuł?
-  Po pierwsze, ponieważ Ruijters to twórca z bardzo fajnym rysunkiem i stylem opowiadania, a po drugie: bo Bosch! - mówi Timofiejuk.
"Wolfram" - komiks urodzonego w 1971 roku brazylijskiego twórcy Marcello Quintanilha został nagrodzony na tegorocznym festiwalu w Angouleme. 
Wolfram -  którą okładkę wybierze polski wydawca?
-Quintanilha to świetny obserwator współczesnej Brazylii, doskonale opisujący jej mroczną stronę. Według mnie, a jak się okazało - również według osób, przyznających nagrody na festiwalu w Angouleme - to najlepszy kryminał ostatnich lat - mówi timof.
Oba komiksy zostaną wydane najpóźniej na odbywający się w maju Festiwal Komiksowa Warszawa.

1 komentarz:

tO mY: pisze...

Wolfram już się tłumaczy, ale myślę nad innym tytułem jednak :) Tutaj pisałem o komiksie w Varia - http://komiks.polter.pl/Varia-30-c28231

Pozdrrr!