Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 6 lipca 2012

Patronujemy: Burrit

Ziniol patronuje nowemu wydawnictwu Cytadeli Syriusza. Poniżej info prasowe o Burricie:
W biurze detektywistycznym pojawia się roztrzęsiona kobieta. Jej narzeczony zaginął, pochłonęła go wielkomiejska dżungla, a poszukiwania zdają się szukaniem igły w stogu siana. Jednak żadna sprawa nie jest zbyt trudna dla Burrita, niezłomnego prywatnego detektywa, bardziej wyrazistego niż sam Sam Spade z kart powieści Dashiella Hammetta.
„Burrit” to pełna rozmachu i złożona narracyjnie historia, czerpiąca z najlepszych wzorców klasycznych kryminałów, lecz jednocześnie opowiedziana w sposób świeży i odkrywczy. Tytułowy bohater na wyboistej drodze do prawdy musi zmierzyć się nie tylko z armią niebezpiecznych przestępców, z których każdy śmiało mógłby konkurować z Hannibalem Lecterem, lecz przede wszystkim z własnymi słabościami – pustką po stracie przyjaciela, problemem alkoholowym czy bólem odrzuconej miłości.
Czarno-białe rysunki doskonale oddają surowy klimat współczesnego miasta, przypominają najwybitniejsze opowieści utrzymane w stylu komiksów cartoon noir. 
Brutalna, a zarazem jakże wysmakowana kreska, sprawia, że dzieło to na długo zapada w pamięć.
NEW YORK TIMES oraz WASHINGTON POST
nigdy nie zainteresowały się tym komiksem
Tytuł: Burrit
Autor: Klaudiusz Kunicki
Wydawca: Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”
Data premiery: 20.07.2012
Data i miejsce prapremiery: 13.07.2012, Dni Jakuba Wędrowycza, Wojsławice
Miejsce wydania: Lublin
Liczba stron: 104
Okładka: miękka
Format: 250 x 176
ISBN: 978-83-63715-00-7

1 komentarz:

Maciej Gierszewski pisze...

jestem ciekaw, kibicuję.