Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 27 lipca 2012

Kibicujemy (296)

Autor: Dominik Szcześniak Kibicujcie komiksiarzom! Rysuje Hubert Czajkowski, pisze Sławomir Zajączkowski - o ich komiksie zatytułowanym Romowe oraz o tym gdzie i kiedy można uzyskać więcej informacji na temat tego projektu opowie scenarzysta:
Już prawie od od roku z Hubertem Czajkowskim robimy komiks fantasy. Na razie ma on 41 stron, a planujemy ok. 55 plansz. Komiks bardzo luźno osadzony jest w czasach tzw. reakcji pogańskiej z okresu księcia Kazimierza I Piasta, zwanego "Odnowicielem". To bardziej opowieść fantasy niż historia oparta na faktach. Najprawdopodobniej komiks bedzie nosił tytuł Romowe. W planach mamy drugą część, niezależną fabularnie od pierwszej. Materiał reklamowy komiksu można obejrzeć na blogu Huberta Czajkowskiego. Został on przygotowany na konwent fantastyki Avangarda (program bloku komiksowego znajdziecie tutaj). Właśnie na nim, w najbliższą sobotę mamy z Hubertem spotkanie autorskie, na którym pokażemy więcej materiału z Romowe i opowiemy więcej o tym projekcie. Avangardzie będzie towarzysztyłą tez wystawa prac Huberta. Zapraszam!
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.