Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 23 stycznia 2012

Kibicujemy (236)

Autor: Dominik Szcześniak Kibicujcie komiksiarzom w dzień i w nocy! W kolejnej odsłonie kibicowania Kamieniowi Przeznaczenia Tomasz Kleszcz zamienia się w instruktora...
Witajcie. Dziś dowiecie się, jak się robi dynamiczny rysunek pościgowy. A przynajmniej chciałbym, żeby sprawiał wrażenie dynamicznego rysunku. Próbowałem żeby sprawiał wrażenie dynamicznego rysunku...że co? Że przejść do opisu? No ok...
1. Myślimy nad koncepcją, która jak zwykle przychodzi w najmniej spodziewanym momencie, więc nie wysilając się dłużej przeszukujemy rozpastne archiwum w poszukiwaniu ujęcia spełniającego nasze wymagania. Albo jak nie mamy archiwum to oglądamy odpowiednie filmy.
2. Z grubsza zżynamy kompozycję nie wstydząc się tego w najmniejszym stopniu, gdyby nie dowód w postaci powyższego zdjęcia nikt by nie odkrył tego małego powiązania. Ale przecież wszyscy tak robią... chociaż ta sprawa z ACTAmi może wiele zmienić...
3. Uporaliśmy się z czynnościami rysowania, skanowania i wypełniania czernią.
4. Z grubsza plan pierwszy gotowy. Dorabiamy na asfalcie plamy szybkości, wykorzystując zniekształcone plamy zrobione pędzlem i farbą akwarelową na zwykłej kartce. Bajerancko to wygląda.
5. Czas na tło, rysujemy je raczej z głowy bo szkoda czasu na poszukiwanie odpowiednich zdjęć, i tak nikt nie będzie się mu przyglądał.
5. Tło wklejamy za obrazek, zmniejszamy nasycenie czerni żeby zwiększyć wrażenie głębi. Dodajemy bajery w postaci świateł, a raczej je malujemy, znaczy te bajery.
6. Doklejamy deszcz zrobiony według własnej, specjalnej receptury. Rysujemy krople wokół błotników. Wklejamy bajeranckie logo komiksu oraz mniej bajeranckie logo z moim adresem, na który możecie czasem zaglądać i voila.  Bez tekstur. Bez wklejania zdjęć. Wszystko zrobione własnoręcznie, żeby nikt nie marudził. Podobało się?. Będzie niedługo tutek z okładki na blogu, i w ogóle różne fajne rzeczy będą.  W podzięce za ten pomocny tutorial możecie kliknąć "lubię to" wiadomo gdzie. Pozdrawiam T. 
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

O proszę, co można zrobić z kadru, z mojego ulubionego Francuskiego Łącznika. Robi wrażenie!

Unknown pisze...

Lubię to :D Przy tobie Tomku jestem amatorem.

Szymon K. pisze...

Wszystko wygląda bardzo efektownie, ale wkurzają pewne graficzne mankamenty, np. jeżeli ulica jest w ruchu (rozmazanie w stylu "najazd") to dlaczego studzienka, będąca na tej samej płaszczyźnie, jest statyczna - nie rozmazana. Wygląda to tak jakby mały spodek (w postaci tej studzienki) ścigał się razem z samochodami. Taka pierdoła a razi.
Wydaje mi się również, że nie "odpuszczasz" w odpowiednim momencie nakładając kolor - bardziej mi się podoba przedostatni kadr, niż finalny (to moje subiektywne wrażenie).
Poza tym wielki szacun za samochody. Chciałbym umieć tak odzwierciedlać pojazdy.

Tomek pisze...

Szymonie, ze studzienką wpadka po ludzku, nie jestem w stanie o wszystkim pamiętać, nawet na to nie zwróciłem uwagi ;] więcej się to nie powtórzy. Dzięki panowie.