Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 4 lutego 2016

Zapowiedzi 2016: kultura gniewu (część druga)

Na moment powracamy do zapowiedzi na rok 2016 - Szymon Holcman ujawnia kolejne tytuły.
Szymon Holcman: Pierwsza część naszych zapowiedzi była w miarę dokładna, bo wiemy co w pierwszych czterech miesiącach wydamy. Druga część, która poniżej, to lista tytułów, które powinny się ukazać w 2016 roku, ale jeszcze nie mamy konkretnych dat. Kolejność zasadniczo przypadkowa.
- "Dym" - nowy album Marcina Podolca stworzony wspólnie z dziennikarzem muzycznym Marcinem Flintem. Dziennikarz muzyczny był tu jak najbardziej na miejscu, bo nowy komiks twórcy "Fugazi Music Club" to... graficzny wywiad z Pablopavo! Marcin z Marcinem łączą w nim komiks z biografią, z impresjami wokół tekstów piosenek. Absolutnie wyjątkowy komiks nie tylko dla fanów jednego z najpopularniejszych polskich muzyków.

"Love in Vain"
- "Love in Vain" - komiksowa biografia Roberta Johnsona, uznawanego za najwybitniejszego gitarzystę w historii muzyki.
Okładki zeszytowego "Osiedla Swoboda"
- "Osiedle Swoboda" - nie wznowienie, czwarte już, czarno-białych historii z "Produktu", ale w końcu zbiorcze wydanie 6 kolorowych zeszytów, które ukazywały się już po zniknięciu legendarnego magazynu z rynku. Czy trzeba jeszcze więcej dodawać?

- "Killing And Dying" (polski tytuł będzie inny) - w końcu nowy komiks Adriana Tomine, autora "Niedoskonałości"! Jeden z najgłośniejszych i najczęściej nagradzanych tytułów 2015 roku. Gorzkie, choć nie pozbawione poczucia humoru opowieści o współczesnym człowieku. Wybitna komiksowa literatura.

- "Przygody Stasia i złej nogi" - znakomity komiks jednego z najbardziej utalentowanych młodych polskich komiksiarzy. Rzecz publikowana była w sieci, w naszym wydaniu pojawią się dodatkowe treści. Uwielbiam ten komiks!

- "Jamilti and Other Stories" (polski tytuł będzie najprawdopodobniej inny) - zbiór opowiadań jednej z naszych ulubionych autorek: Rutu Modan.

- "Miasto psów" - pierwszy tom mrocznego fantasy od Jakuba Rebelki i Yohanna Radomskiego. Miłośnicy gatunku będą zachwyceni, a fani rysunków Rebelki bez końca wertować będą strony tego komiksu.
Strona tytułowa nowego komiksu Tomasza Samojlika
- "To nie jest las dla starych wilków" - nowy komiks Tomka Samojlika. To zbiór krótkich historii o leśnych zwierzętach, które ukazywały się m.in. w "Bicepsie". Tym razem wszystko w kolorze + materiał premierowy i dużo rodzynków.
- "Ranx" - zbiorcze wydanie wszystkich opowieści o legendarnym bohaterze stworzonym przez Liberatore. Do tej pory polski czytelnik znał go z pirackiego wydania z początku lat 90. Mroczna wizja przyszłości, pełna przemocy, zniszczenia i okrucieństwa od razu przypadła mu go gustu. Najwyższa więc pora przypomnieć o Ranxie i pokazać go nie we fragmencie tylko w pełnym spektrum.

- "Miś Zbyś 3" - obok komiksów Tomka Samojlika najpopularniejsza pozycja z naszej serii dla dzieci. Kolejne śledztwo zaprowadzi naszych bohaterów w kosmos. Nie będzie łatwo, szczególnie że w kosmosie nie słychać niczyich krzyków, a ciemna strona księżyca jest... ciemna.
A to oczywiście jeszcze nie wszystko, co planujemy!

Planom - zdradzonym i utajnionym - Ziniol kibicuje! 

1 komentarz:

Agnes pisze...

Też kibicuję, zwłaszcza Samojlikowi!