Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

niedziela, 5 lutego 2012

Patronujemy: Dziewczyna i murzyn - plansze

Prezentujemy nadesłany przez wydawcę opis komiksu Dziewczyna i murzyn, którego premiera zaplanowana jest na 27 lutego. Ziniol objął patronat nad tym tytułem.
„Dziewczyna i Murzyn” to poruszająca historia miłosna inspirowana związkiem autorki i uchodźcy politycznego z Togo. Autorka stworzyła komiks jako odpowiedź na książkę swojego ojca - Geerta van Istendael, który opisał, jak relacja córki i afrykańskiego księcia wyglądała z jego perspektywy, jak zmieniała wszystkich, w tym jego samego. Książka składa się z dwóch części, w pierwszej poznajemy historię z perspektywy ojca, w drugiej patrzymy oczami córki. To także historia o społeczeństwie i jego uprzedzeniach, zasadach i wątpliwościach. Takie scenariusze może pisać tylko życie.
Ona była studentką z dobrej belgijskiej rodziny. On - politycznym uchodźcą z Togo. Spotkali się i zakochali się w sobie. I tak zaczęły się kłopoty... To współczesna baśń o namiętności i uprzedzeniach, miłości i sprawiedliwości. Nade wszystko jednak to historia prawdziwa!
Judith Vanistendael – belgijska twórczyni komiksów, mieszkająca w Brukseli. Córka znanego pisarza Geerta van Istendael.
Dziewczyna i murzyn
Premiera: 27.02.2012
Autor: Judith Vanistendael

Tłumaczenie: Łukasz Wróbel
Format: 168X240
Stron: 144
Kolor: Czerń i biel
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Cena: 49 zł

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

No super! W końcu Dziewczyna i murzyn! A Lost Girls w tym samym terminie?

Maciej Gierszewski pisze...

bardzo czekam! niecierpliwie.