Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 8 lutego 2012

Kibicujemy (246)

Autor: Dominik Szcześniak Wyciąganie trupa z szafy może być bardzo ciekawym i pożytecznym zajęciem. Przekonuje nas o tym oficyna ATY, która wypowie się dzisiaj na temat reanimowania magazynu, nieistniejącego od lat. Awantura to kawał historii polskiego komiksu. Awantura 2.0 to wydarzenie, jakiego nie było od dawna. Sprawdźcie z czym będziecie mogli to zjeść:
rys. Andrzej Janicki
„A może by spróbować z „Awanturą”?” spytał na początku ubiegłego roku Jacek „Ystad” Jastrzębski i tym samym zasiał w naszych (redakcji ATY) głowach pewien pomysł, który już niebawem powinien się zmaterializować. Był to czas, kiedy na komiksowych stronach pojawiały się wspominki „awanturników” na temat magazynu – jego historii, informacjach odnośnie do piątego numeru, który nigdy się nie ukazał i innych ciekawostkach. Podpytałem więc Andrzeja Janickiego czy planowali kiedyś wskrzeszenie magazynu i po twierdzącej odpowiedzi wiedzieliśmy, że warto drążyć ten temat dalej.

Wiadomo jednak, że co innego rozmowy za pomocą maili, a co innego twarzą w twarz. Okazja do obgadania pomysłu w ten drugi sposób nadarzyła się w marcu 2011 podczas Bydgoskiej Soboty z Komiksem. Andrzej zapalił się do pomysłu od razu i po jakimś czasie wszystko „zaczęło się kręcić”. Organizowanie autorów i planowanie tego, co znajdzie się w środku wziął na siebie duet Janicki/Różański, my natomiast jesteśmy po to, żeby bydgoska ekipa nie musiała zastanawiać się nad tym gdzie magazyn drukować, jak dystrybuować, gdzie promować i skąd brać na to wszystko pieniądze.


Obecnie trwają ostatnie prace nad komiksami. Następnie trochę czasu zje sam skład, przygotowanie do druku, drukowanie i... jeśli wszystko dobrze pójdzie, to „Awantura 2.0” będzie mieć swoją premierę na tegorocznej Bydgoskiej Sobocie z Komiksem (31.03.2012). Kształt/forma magazynu będzie zbliżona do tego, jak wyglądały pierwowzory sprzed ponad 20 lat, więc wyczuleni na tym punkcie kolekcjonerzy mogą spać spokojnie – postawione obok siebie na półce egzemplarze, będą prezentować się jak należy.

rys. Arkadiusz Klimek
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

9 komentarzy:

Iron pisze...

Niezmiennie kibicuję :) A czy już jesgt znany termin tegorocznej Bydgoskiej Soboty z Komiksem?

Krzysztof Cuber pisze...

ATY na wydawcę roku!

Maciej Pałka pisze...

Niesamowita inicjatywa.

Dominik Szcześniak pisze...

Iron: zaktualizowałem wpis pod tym kątem. BSzK odbędzie się w ostatnią sobotę marca.

Trzymam kciuki za tę inicjatywę. Brzmi świetnie.

Iron pisze...

@Dominik: Wielkie dzięki za informację. Dopytywałem, bo bardzo bym się chciał na nią wybrać, a pod koniec marca będę się dosyć mocno udzielał na Pyrkonie. Tegoroczna edycja dzięki staraniom niektórych pozytywnie komiksowo zorientowanych poznaniaków ma szansę mieć całkiem przyjemny blok komiksowy.

Co prawda doszły mnie już wcześniej słuchy że imprezy się nie pokryją, ale wolałem jeszcze dopytać o dokładny termin.

Również trzymam kciuki za Awanturę 2.0!

Dominik Szcześniak pisze...

Iron: Super, działaj, działaj. Za pyrkonowy blok komiksowy też trzymam kciuksy!

M. Sledzinski pisze...

Fajny rycerz.

Anonimowy pisze...

kibicuję

Maciej Gierszewski pisze...

bardzo interesująca inicjatywa! trzymam kciuki (wszystkie!)