Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 1 września 2011

Kibicujemy (197)

Autor: Dominik Szcześniak Wrzesień. Minęło 13 lat. The Ziniols ruszają w trasę koncertową! Dzisiaj ujawniamy fragment intra (autorstwa współzałożyciela magazynu - Łukasza Szostaka), które znajdzie się w antologii "The Very Best OFF the Ziniols" oraz dokonujemy małej erraty: album będzie wydany w formacie nawiązującym do tradycji zina - A5, a nie jak wcześniej omyłkowo podawaliśmy, B5.

Fragment "Jeziora śmierci", autor: Rafał Trejnis
Bez wahania mogę stwierdzić, że rok 1998 był dla popkultury przełomowy. Można powiedzieć, że w ciągu tych dwunastu miesięcy zmieniło się życie prawie każdego obdarzonego dobrodziejstwem elektryczności mężczyzny (i prawdopodobnie analogicznej ilości kobiet), bez względu na to co mieli do powiedzenia w kwestii niespodziewanych "darów losu". W tymże bowiem roku eksplodowała gwiazda Britney Spears, bezceremonialnie infekując całą planetę singlem "Baby One More Time". Ucieczka była niemożliwa, uległość jedyną opcją, tak więc znaczna część populacji globu w zastraszająco szybkim tempie została zniewolona przez przebój amerykańskiej nastolatki, poddając się masowej histerii, która napędzana marketingową maszyną trwa niemal nieprzerwanie do dziś.
Mniej więcej w tym samym czasie rozgrywała się wstrząsająca  z moralnego punktu widzenia historia, będąca całkowitym zaprzeczeniem wspaniałego sukcesu Britney. W zatęchłych pokojach pryszczatych nastolatków na południowym wschodzie Polski powstawał stuprocentowo samczy, całkowicie czarno biały, w wysokim stopniu  nielegalny i absolutnie niezależny Ziniol, a właściwie Zinio. Po raz pierwszy i prawdopodobnie jedyny w życiu zostałem matką (podaję za gildia.pl). Niestety ojcem okazał się mój własny brat (na szczęście cioteczny). 
(ciąg dalszy w antologii "The Very Best OFF The Ziniols: Greatest Hits 1998-2005")
Fragment "Powrotu Latających Szlugów", autor: Dominik Szcześniak
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

Brak komentarzy: