Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 20 września 2011

Ziniol. MFKiG. I wszystko jasne.

Autor: Dominik Szcześniak
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się w dniach 30.09.11 - 2.10.11. Jest to dwudziesta druga już edycja festiwalu. W gronie redakcyjnym z niejakim zdziwieniem zauważyliśmy, że... hm, że sporo wydarzeń będzie kręciło się wokół naszego magazynu. Abyśmy się zatem nie pogubili, w pocie czoła pracowaliśmy nad rozpiską spotkań, premier i wydarzeń. I tego gdzie i o której mamy być, by nie skopsać programu. Skutkiem naszej pracy jest poniższy przewodnik. Jeśli nam kibicujecie, bądźcie na następujących wydarzeniach:
1.Wernisaż wystawy Macieja Pałki. O godzinie 17:30 w piątek, 30 września. Wystawa jest zatytułowana "Dziesięć lat z wariatami" i - warto to podkreślić - bardzo dobrze jest zatytułowana. Oto, co najbardziej rozpoznawalny komiksiarz polski ma do powiedzenia na ten temat: 
Maciej Pałka: Zaczynam oficjalną celebrację mojej dekady w komiksowie. Dziesięciolecie pracy twórczej zdarza się tylko raz, więc będzie na bogato - przez cały kolejny rok mam zamiar dorzucić ostro do pieca i wyszykować jakieś epickie projekty, którymi zadziwię sam siebie a nawet cały kosmirs! Rozpoczynam moją pierwszą indywidualną wystawą podczas MFK(iG). Serdecznie zapraszam na wernisaż, podczas którego będzie można otrzymać pewną niespodziankę szykowaną w pocie czoła przez kuratora wystawy - Roberta Popieleckiego. Zdradzę tylko, że będzie to symboliczne pożegnanie z xero.
Miejsce akcji: Mała Litera Art, Manufaktura, ul. Ogrodowa 19.
2. Spotkanie "The Ziniols 13-lecie magazynu komiksowego Ziniol", podczas którego może dojść do spotkania wielu postaci współtworzących zina. Moc wydarzeń, mnóstwo niespodzianek, pojednania po latach, radość, łzy i możliwość uzyskania autografów od twórców albumu - to Was właśnie czeka. I choć konkurencję mamy sporą, bo w tym samym czasie odbywa się inne spotkanie, to jednak:
Spotkanie odbędzie się w sobotę, w gościnnych progach Łódzkiego Domu Kultury, w sali nr 221.
3. Spotkanie dotyczące "Fotostory", podczas którego dowiecie się wszystkiego, co tylko chcielibyście wiedzieć na temat tego komiksu. Również w sali nr 221. Hardkorowi fani, którzy chcą zająć sobie miejsca siedzące, mogą trzymać pozycje od momentu zakończenia spotkania z The Ziniols.
4. Rozdawanie autografów przez wyżej podpisanego i Rafała Trejnisa, twórców "Fotostory". Jeśli ktoś sobie zażyczy, zabazgramy mu egzemplarz tego albumu. Albo zabazgrzemy, jeśli będzie wolał.
W morzu dobrych wydarzeń pływa również bardzo smutna wiadomość: otóż, niestety, "Ostatni wynalazek" przegrał z wyborami i drukarnia wzięła się za obsługę polityki, kulturę odsyłając na dalszy plan. W związku z czym komiks nie będzie dostępny podczas MFKiG, a jego premiera została przesunięta.
Zapraszamy do Łodzi! Wpadajcie!

1 komentarz:

tO mY: pisze...

"Zapraszamy do Łodzi! Wpadajcie!" - hehe, niektórzy wolą zachodzić świadomie ;-)