Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 31 sierpnia 2011

Kibicujemy (196)

Autor: Dominik Szcześniak Co słychać u Piotra Szreniawskiego, największego komiksowego performera? Obecnie autor ma tapecie dwa szalone projekty: czwarty komiks z minimalistycznego cyklu "Tandian" oraz coś nowego - "Gościnne strony", w których każdy może wziąć udział. Posłuchajcie:
Trwają prace nad czwartym albumem z serii komiksów minimalistycznych o kropkach noszący tytuł "Tandian". Tandian to także druga część cyklu, na który składać mają się docelowo cztery części (plus jedna). Pozostałe tytuły to: dantian (kadry są nieruchomo, w każdym kadrze jedna kropka), tandian (nieruchomych dziewięć kropek, ruchome kadry), tundiun (podobnie jak w części drugiej, tylko że każdy kadr wychodzi poza stronę) oraz dan (połączone elementy z trzech poprzednich albumów).

Cztery albumy można zaliczyć do komiksów minimalistycznych - chociaż każdy z nich liczy 450 stron, czyli w sumie cztery albumy to 1800 stron. Jednakże na pełny cykl składać się ma także zbiór prac gościnnych, stąd tytuł "Gościnne Strony". Autor, Piotr "pszren" Szreniawski, zaprasza chętne osoby do nadesłania na adres pszren@wp.pl przed końcem grudnia 2011 swojej strony z niepublikowanym wcześniej komiksem nawiązującym w jakiś sposób do cyklu "tandian" oraz kilku zdań tekstu (komentarza, przesłania, czegokolwiek). Komiksy oraz komentarze odautorskie będą zebrane w formie odrębnego albumu - który to będzie zamieszczony w formacie pdf w internecie. Wersja papierowa będzie posłana do Biblioteki Narodowej - oczywiście każdy będzie mógł także wydrukować własny egzemplarz z internetu.
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

obawiam się, że to pomyłka