Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 12 września 2011

Kibicujemy (204)

Autor: Dominik Szcześniak Ci, którzy myśleli, że „Człowiek bez szyi” był jednorazowym dwuzeszytowym wybrykiem – mylili się. Pokibicujmy zatem części trzeciej, która już się drukuje i zadebiutuje na zbliżającym się MFKiG w Łodzi.
Ci, którzy nie wiedzieli (i do tej pory nie wiedzą) jak pierwsze dwa zeszyty CBSa zostały przyjęte, mogą zasięgnąć opinii scenarzystów. Według Adama Czernatowicza, „najpewniej dobrze, spotkałem się jednak z negatywnymi opiniami, co wybitnie mnie nie cieszy, bo znaczy to tyle, że Człowiek Bez Szyi nie jest perfekcyjny. A taki powinien w moim odczuciu być”, natomiast w ujęciu Rafał Kołsuta: „Z opinii, jakie do mnie docierały, spodobał się, znalazł kilku fanów i całkiem sporo ludzi rozbawił. Więc cel misji został osiągnięty.”
Tych, których zastanawiało dlaczego autorzy zdecydowali się na kontynuację tej – wydawałoby się – jednostrzałowej dwuodcinkowej serii, być może usatysfakcjonuje rozjaśnienie tej sprawy przez Adama Czernatowicza: „ Bo Człowiek Bez Szyi ma być serią. Serie z założenia trwają.” Jeśli nie, z pomocą nadchodzi Rafał Kołsut: „Bo czytelnikom wykreowane uniwersum się spodobało. A i my mieliśmy i mamy wciąż dużo pomysłów na dalsze przygody naszych postaci.”
Tych, których interesuje odpowiedź na pytanie „Czy tego rodzaju parodia nie spala się po pierwszym odcinku?” powinna również zainteresować odpowiedź Adama Czernatowicza brzmiąca tak: „Jestem przekonany, że nie. Wystarczy spojrzeć na przykład na "Kleszcza". A my sami zrobiliśmy już dwa fajne numery, a parodia się nie wyczerpała. I nie wyczerpie, mam nadzieję, bo wciąż mam od groma pomysłów, które bardzo chciałbym wykorzystać.” Rafał Kołsut dodaje: „Dopóki chociaż jedna osoba będzie miała dobrą zabawę przy czytaniu, to nie.”
Po takiej przebieżce przez szereg pytań, odpowiedź na kolejne - „Czym zaskoczycie czytelników w trzecim numerze?” – brzmiała by następująco: Rafał Kołsut: „Jeszcze bardziej absurdalnym humorem, jeszcze większymi emocjami, kilkoma nowymi postaciami oraz specjalną niespodzianką.”, Adam Czernatowicz: „Patrząc na treść pytań to najpewniej tym, że nie wyczerpała się nam formuła.”
Kończąc i kompletnie rozwiewając wątpliwości: Czy serio planujecie ciągnąć serię dalej? Adam Czernatowicz: „Kiedy powiedziałem, że będzie tyle CBS-a, ile będzie trzeba, to to właśnie miałem na myśli.” Rafał Kołsut: Póki będą czytelnicy i pomysły, kolejne numery będą się pojawiać.
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

1 komentarz:

SStefania pisze...

Szaleję ze szczęścia.