Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 11 stycznia 2016

Zapowiedzi 2016: Mucha Comics

Jak co roku, ruszamy z cyklem zapowiedzi wydawniczych na kolejnych dwanaście miesięcy. Przez najbliższe dni na łamach magazynu przedstawimy plany kilku wydawnictw komiksowych. Na pierwszy ogień Christine Meyer z Mucha Comics ujawnia plany edytora na pierwsze półrocze. Ale zanim padną konkretne tytuły, dwa zdania od Christine:
1) Rok 2015 był do tej pory najlepszym rokiem dla wydawnictwa.
2) Komiksy z Image sprzedają się dobrze, w szczególności "Saga". 
A teraz konkrety:
Luty 2016:
Fatale vol. 4: Pray for rain
Chew vol. 4: Flambe
Marzec 2016:
Man of Wrath
Saga vol. 4
Przełom maja i czerwca 2016:
Fatale vol 5: Curse the Demon (ostatni tom serii)
Chew vol 5: Major League Chew
Bękarty z południa vol 2: Gridiron
Velvet vol 1: Before the living end
Miracleman
Jak więc widać, poza kontynuacjami serii, które znalazły sobie grono fanów w Polsce - takich jak Fatale, Saga i Chew - Mucha wystartuje z jednym nowym serialem (Velvet), jak również będzie kontynuowała świetnych Bękartów z południa. Prawdziwym hitem będzie Miracleman - komiks autorstwa Niezwykle Uznanego Scenarzysty, Którego Nazwiska Nie Można Wymieniać, Na łamach Miraclemana znalazło się miejsce dla takich rysowników, jak Steve Dillon, Alan Davis czy John Totleben. Album zbierał będzie wszystkie 16 zeszytów napisanych przez oryginalnego scenarzystę, ale znajdą się w nim również krótkie historie Granta Morrisona i Petera Milligana.
Ponadto warto zwrócić uwagę na Men of Wrath - album napisany przez coraz bardziej zaznaczającego swoją obecność na polskim rynku Jasona Aarona. 136-stronicowy komiks został zilustrowany przez weterana amerykańskiego rysunku - Rona Garneya. Również za stronę graficzną serii Velvet odpowiedzialny będzie rysownik "z dawnych lat" - Steve Epting. Pisze Ed Brubaker.
Ziniol trzyma kciuki!

Brak komentarzy: