Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 1 marca 2012

Premiera antologii Niczego sobie - fotorelacja

26 lutego w Willi Caro odbyła się premiera antologii Niczego sobie/ Komiksy o mieście Gliwice. Zbiór powstał z inicjatywy Muzeum w Gliwicach i skupił w sobie prace utalentowanych twórców komiksowych. Uroczystą premierę poprzedziły warsztaty na temat komiksu historycznego, odbył się również wykład dotyczący tego tematu. Ziniol kibicował temu projektowi. Dzisiaj prezentujemy galerię zdjęć z wydarzenia.
Dyrektor Muzeum w Gliwicach - Grzegorz Krawczyk - przepytuje Tomasz Kontnego, Marka Turka, Mikołaja Ratkę i Daniela Gizickiego
Publiczność
Jakub Syty w akcji
Mikołaj Ratka wpisuje dedykacje
Na premierze antologii Niczego sobie publiczność dopisała
Premiera zgromadziła publiczność w dość szerokim przedziale wiekowym
Wykład Jakuba Sytego
Marek Turek chce zatrzymać tę chwilę w obiektywie aparatu
O antologii mówiła już TV Silesia. W sieci dostępny jest również efektowny trailer jednego z komiksów zamieszczonych w zbiorze - "Komandosów z Berlina" Rafała Szłapy.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

W sobotę wracam z długiej delegacji do domu (Gliwice) i chciałbym nabyć egzemplarz. W UM czy też gdzie indziej mógłbym nabyć?

Mikołaj Ratka pisze...

W UM komiks nie jest do nabycia. W Gliwicach można go kupić m.in. w siedzibie Muzeum (Willa Caro), w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w kinie Amok, w saloniku prasowym Traffic Club w Forum lub w księgarni Sowa na ul. Wieczorka.