Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 15 marca 2012

Kibicujemy (259)

Autor: Dominik Szcześniak Ważne wieści o losie Awantury 2.0 ma do przekazania 1/3 ATY w postaci Łukasza Mazura. Przeczytajcie uważnie, nie wpadajcie w panikę i wciąż kibicujcie:
rys. Andrzej Janicki
Nie ma co ukrywać - dzisiaj nie będzie dobrych wiadomości. I żeby nie przedłużać zbytnio od razu wyjawię, że na zbliżającej się Bydgoskiej Sobocie z Komiksem "Awantura 2.0" nie zmartwychwstanie. Nie stanie się to też na majowej Komiksowej Warszawie, czy czerwcowo-lipcowym Bałtyckim Festiwalu Komiksu. Legendarny magazyn powróci dopiero na październikowej międzynarodówce. 

Czemu? Bo nie mamy jeszcze wszystkich materiałów. Po prostu. 

Moglibyśmy przełożyć (póki co) premierę na FKW, ale tak naprawdę to nie jest to aż tak długi okres, który gwarantowałby, że za ten miesiąc (bo trzeba jeszcze liczyć czas na skład i drukarnię) wszystko będzie gotowe na tip-top. Mamy świadomość, że najwłaściwszym miejscem do pojawienia się A2.0 jest właśnie Bydgoszcz, ale skoro nie udało się teraz, to nie ma co czekać do przyszłorocznej edycji. Ale nie ma już też pośpiechu, więc łódzki festiwal wydaje się najbardziej optymalną opcją. 

No i mamy nadzieję, że te kilka dodatkowych miesięcy pozwoli wszystkim zaangażowanym w powrót "Awantury" twórcom na stworzenie takich dzieł, po których przeczytaniu nikt już nie będzie pamiętał o jakichś tam obsuwach. 

PS. Kolejnych raportów można spodziewać się pod koniec wakacji. 

Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Łeee, to nie jadę do Bydgoszczy.

Jan Sidorownin pisze...

To bardzo smutne... bardzo... W sumie to też chciałem pojechać do Bydgoszczy głównie po Awanturę. I teraz nie wiem, czy jechać...

Dominik Szcześniak pisze...

Na pocieszenie: odbędzie się ponoć spotkanie z twórcami Awantury. A co się odwlecze to nie uciecze. W październiku dostaniemy bardziej wypieszczony produkt.

hds pisze...

Do Bydgoszczy warto jechać po Komiksowy Przewodnik!!! ;DDD

arcz pisze...

Do Bydgoszczy warto jechać dla DOBREJ ZABAWY! Komiksiki przy okazji :]

Wazkoner pisze...

a mi się podoba podejście chłopaków. tak jak pisze Lucek, lepiej oddać dopieszczony komiks, niż kończyć na byle jak.rzekłem