Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 14 marca 2012

Komiks czterogodzinny

Akcja, której kibicujemy od rana została zakończona przed czasem. Łukasz Kowalczuk narysował swój komiks w rekordowym czasie - oto, co ma do powiedzenia na ten temat:
Komiks skończony. 2 godziny 45 minut. Większość robiłem od razu cienkopisami, stąd taki czas pewnie. Mam problem ze skanerem, muszę chyba kupić nowy.
Rzućcie okiem na foto:
Tym samym komiks zatytułowany Prosto z pierdla znajdzie się w trzecim numerze zina Nienawidzę ludzi, który na 90% pojawi się podczas Bydgoskiej Soboty z Komiksem w ostatni weekend marca.
Skutkiem dzisiejszej akcji jest powstanie idei o jej cykliczności. Raz w miesiącu w wyznaczonych godzinach spotykałaby się grupa rysowników komiksowych, którzy realizowaliby kilkuplanszowy komiks na określony temat. Zabawa, ćwiczenie i wymierny efekt w postaci zrealizowanego komiksu - oto korzyści płynące z udziału w tym przedsięwzięciu. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres mejlowy Ziniola. Godziny i termin pierwszej zbiorowej edycji - do ustalenia. Powstałe prace zostaną upublicznione (w postaci papierowego zina lub w necie).

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

To troche tak, jak w ramach gliwickiej Dniowki z komiksem, acz tam losowano pary rysownik+scenarzysta.

jaszczu pisze...

Gratulacje dla Łukasza! Znakomity wynik. Fajne nawiązanie do "From Hell". Ta plansza pociśnięta czerwoną kredką też fajno wygląda.