Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 8 czerwca 2011

Kultura szeroka. Księga wyjścia

"Kultura szeroka. Księga wyjścia" to zbiór tekstów poświęconych przeróżnym aspektom kultury lubelskiej. Artykuły te zostały zebrane przez Marcina Skrzypka i opublikowane w postaci 216-stronicowej szytej drutem książki formatu 20x20 cm i w cenie 20 złotych. Znalazło się w niej również miejsce dla lubelskiego komiksu w postaci artykułu autorstwa Dominika Szcześniaka. Artykuł prezentuje historię lokalnego komiksu w pigule, prezentując sylwetki twórców związanych z bądź tworzących w Lublinie i wyodrębniając najciekawsze wydarzenia ostatnich lat, oczywiście z dużym naciskiem na "Ziniola". Tekst znalazł się w towarzystwie wielu innych zacnych opcji kulturowych, począwszy od fantastyki i muzycznej sceny niezależnej, skończywszy na turystyce pieszej i miłośnikach kolei.
Lubelska premiera książki będzie miała miejsce 13 czerwca, dwa dni później w redakcji pisma "Res Publica Nova" odbędzie się premiera warszawska. Chętnych zasmakowania w lubelskiej kulturze i wchodzącym w jej skład lubelskim komiksie zapraszamy do lektury.
Jednocześnie przypominamy, że publikacja jest kolejnym akcentem lokalnej działalności magazynu "Ziniol", po zamieszczonej w "Gazecie Wyborczej" przygodzie Leszka, warsztatach "Pisz i rysuj komiksy" w Chatce Żaka, "Zadziwiającym synchronie" w Tekturze, spotkaniu z Kasią Szaulińską oraz pięciobilbordowym komiksie przygotowanym z okazji Nocy Kultury.

EDIT: Premiera książki:
Lublin: 13 czerwca, 19:00, plac Litewski.
Warszawa: 15 czerwca, godz. 18:00, Res Publika Nowa, ul. Gałczyńskiego 5

7 komentarzy:

Maciej pisze...

A gdzie dokładnie premiera Kolego Redaktorze?

hds pisze...

To się Lublin komiksowo rozaktywnił ;)
Tak 3mać!

No właśnie. Gdzie premiera i gdzie można będzie zakupić ten wydruk?

Maciej pisze...

@hds Tak naprawdę, to dopiero początek. Ale rok, faktycznie przełomowy.

Tomek pisze...

Tylko pozazdrościć, u nas w regionie praktycznie nic się nie dzieje, ale widocznie brak zmotywowanej siły organizacyjnej, czego panom gratuluję.

lucek pisze...

Dzięki, Panowie. Za chwilę dorzucę aktualkę z konkretami co gdzie i kiedy.

lucek pisze...

Zawisło. Co do zakupu - dowiem się, dam znać.

hds pisze...

Jak to jest dopiero początek, to boję się co będzie dalej ;)