Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

czwartek, 16 czerwca 2011

Kibicujemy (165)

Autor: Dominik Szcześniak Kibicujcie komiksiarzom! Produkuje się Morfium#3! Dismas i Mariusz Zawadzki nie próżnują i po rozprowadzeniu poprzedniego odcinka komiksu, w którym opublikowane zostały krótkie kawałki m.in. z "Ziniola" (ale w kolorze!), jadą dalej w temacie śląskiego porucznika MO. Sprawdźcie co dla Was mają w dzisiejszym odcinku kibicowskiej akcji społecznej:
Jeszcze nie wyschła farba na wydanym niedawno komiksie "Morfium 1/2", a już szykujemy powoli kolejną część serii do wydania. Nakład "Morfium 1/2", który miał swoją premierę na Komiksowej Warszawie już został rozdysponowany. Tymczasem w przygotowaniu "Morfium"#3, czyli kolejny fragment trzynastoczęściowej historii z ponurym porucznikiem Milicji Obywatelskiej w roli głównej. Akcja części trzeciej rozpoczyna się dokładnie w miejscu zakończenia #2 i fabularnie do niej nawiązuje, warto zatem zaopatrzyć się w poprzednie wydania komiksu. Komiks będzie miał premierę na MFK lub nieco wcześniej, wraz z "Drugą ligą 2". Dzisiaj zamiast smęcić, prezentujemy Wam materiał filmowy z prac nad przygotowaniem jednej ze stron. Życząc miłego oglądania, zachęcamy również do odwiedzania naszych blogów.


Making of Morfium: Powidok from Dismas on Vimeo.
  Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

11 komentarzy:

Tomek pisze...

Już kiedyś gdzieś widziałem filmik z logiem batmana w tle, ten jest o wiele lepszy, muszę przyznać że ilość wykonywanych przez Ciebie operacji jest powalająca.

Anonimowy pisze...

I to tempo! Plansza w osiem minut! Jeden album w jeden dzień:D
Mocne!
wojtas

tO mY: pisze...

fantastik, jeszcze 7 minut i jak znalazł do komiksofonu ;-)

Anonimowy pisze...

Wyproło mi łeb to filmidło :)
Ja mama tylko jedno pytanie: jak do diaska robi sie chmurki w fotoszopie? :)

MISTRZ ZAGŁADY pisze...

Te dialogowe chmurki? Z tego co wiem to Dismas akurat chmurki/dymki wstawia już w Corelu łącznie z fontem. Jest to lepsze rozwiązanie bo w wektorowej grafice łatwiej się robi takie rzeczy, no i sam font w wektorach lepiej wpisywać, jest to praktyczniejsze rozwiązanie niż robienie tego w Photoshopie.

Anonimowy pisze...

Dzieki MISTRZU :)
Corel jest mi zupełnie obcy i w takim razie pozostanę przy rysowaniu chmurek własnoręcznie :)

MISTRZ ZAGŁADY pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
MISTRZ ZAGŁADY pisze...

Ręczne dymki mają swój urok, ale takimi corelowymi łatwiej manewrować na planszy przy kompozycji i są bardziej estetyczne.

Używanie fonta np. w Corelu daje natomiast dodatkowe udogodnienie. W komiksach kolorowych przeznaczonych do druku pozwala na wpisanie tekstów przy użyciu 100% czerni (czyli eliminacji składowych CMY z palety CMYK), dzięki czemu przy druku literki nie składają się z czerni CMYKowej a tylko z czystej czerni. W efekcie unikamy problemu z rozjeżdżaniem się kolorów składowych, co przy tak małych literkach może czasem być problematyczne.
Ot taka tam techniczna informacja.

Maciej Gierszewski pisze...

bomba!

GiP pisze...

fajnie zobaczyć jak powstają Twoje plansze:)
a i ta porada z dymkami się przyda;) hehe

bubu pisze...

8 minut, wow, ale doliczmy jeszcze rysowanie kopiowanych okienek! ;]