Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 1 kwietnia 2011

Kibicujemy (144)

Autor: Dominik Szcześniak, Maciej Pałka Kibicowaliśmy, kibicujemy, ale czy będziemy kibicować? Prawdopodobnie kończymy z codziennym pukaniem do drzwi fanów komiksu i radowaniem ich świeżą porcją komiksowego mięsa wprost od twórców. Wszystko zależy od nadsyłanych materiałów - kiedy będą, będzie kibicowanie. Tymczasem przygotowaliśmy na dzisiaj coś niezwykłego.
Szcześniak: "Przygody Leszka" ukazywały się do tej pory w przeróżnych formach. A to jako album ("Dziesięć bolesnych operacji"), a to jako short dla antologii tematycznej ("Opowieści tramwajowe"). Dostępne są w wersji webkomiksowej, jak również stanowiły ilustrację folderu programowego ubiegłorocznego LeSzKa. Nadszedł czas na coś zupełnie nowego - druk w gazecie. Niech będzie na pierwszej stronie.
Przez ten tydzień, kiedy www Ziniola zamarło pod względem kibicowania, powinniśmy tak naprawdę pokibicować temu projektowi. Tymczasem z braku czasu robimy to dopiero teraz, gdy komiks jest już elegancko wydrukowany w lubelskiej "Gazecie Wyborczej". Szorciak o charakterze prima-aprilisowym, dotyczący spisu powszechnego. Zapraszam do kiosków. A na zachętę kadr i foto.
Pałka: Po pierwsze, odnośnie naszego kolejnego komiksowego uderzenia poprzez gościnne łamy Gazety Wyborczej. Dzisiejszy komiks jest bezpośrednią kontynuacją śląskiej akcji. Tym razem działamy w Lublinie, na gruncie nam osobiście bardzo bliskim. Tymczasem, właśnie dziś w dodatku katowickim następuje komiksowy kontratak w wykonaniu Tomka Kontnego i Pawła Piechnika, którzy prezentują aż cztery plansze swojego komiksu o Konradzie Swinarskim:
Po drugie, wspomniana komiksowa edycja Gazety Wyborczej z 18 marca jest już dostępna do pobrania (na przykład z Alei Komiksu) w formie pdfa.

Po trzecie, w sprawie kibicowania. Ponawiam swój apel do Twórców:
Kochani! Nikt za Was nie zajmie się promocją Waszych talentów. Po to mamy serwisy komiksowe takie, jak "Kolorowe Zeszyty", "Ziniol", "Komiksomania", "Aleja Komiksu", "Gildia" czy "Polter", aby z nich korzystać. Współtworząc je, pomagamy przede wszystkim sobie. Ideałem jest spokojna praca nad komiksami w zaciszu pracowni, ale czasami trzeba wyjść do ludzi i coś zaproponować. Weryfikacja, uwagi redaktorów, wymiana opinii, feedback – to wszystko jest bardzo ważne! Napierdalajmy, ale nie bądźmy odludami, bo stąd tylko krok do frustracji, zniechęcenia i ciśnięcia komiksami w kąt.
Życzliwe łamy Ziniola stoją otworem.


Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

2 komentarze:

Gall Anonim pisze...

Z tym Leszkiem w GW to taki żarcik "prima-aprilisowy" ?

Maciej pisze...

Sama historyjka to owszem, okolicznościowy żarcik, ale Leszek na pierwszej stronie lubelskiej GW już nie :)

Zresztą, tu jest link do komiksu na stronie GW:
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,9357344,Puk__puk_tu_rachmistrz__Dzis_w_Gazecie_komiks_o_spisie.html