Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 21 czerwca 2011

Asteriks - rozwiązanie konkursu

10 czerwca zakończył się konkurs, w którym do wygrania były cztery albumy z przygodami Asteriksa. Aby je zdobyć wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na następujące pytanie: 
Ile albumów z serii o Asteriksie zostało opublikowanych, ile filmów animowanych na ich podstawie powstało, ile razy aktorzy odgrywali role bohaterów w filmach fabularnych i kiedy powstał ostatni z nich? 
Poprawna odpowiedź brzmi:
Opublikowano 34 komiksy (plus "Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały" i "W hołdzie Albertowi Uderzo: Asteriks i przyjaciele"), na podstawie których powstało 7 filmów animowanych (ósmy - "Dwanaście prac Asteriksa" nie był oparty na komiksie). Aktorzy w filmach fabularnych odgrywali role bohaterów trzykrotnie, ostatni raz w 2008 roku. 
Większość z Was poradziła sobie bezbłędnie z odpowiedzią; niektórym pomogła wskazówka o podchwytliwości pytania. Zwycięzcą konkursu zostaje: 
Anna Chwat
Gratulujemy! Nagrodę wyślemy pocztą.

Brak komentarzy: