Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

środa, 7 sierpnia 2013

Kibicujemy (309)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!

Dzisiaj rzecz zupełnie premierowa. Adam Święcki to artysta znany przede wszystkim z cyklu "Przebudzone legendy", których ostatnia część - "Oczy dla kruka" - miała premierę w tym roku. Nad czym obecnie pracuje?

Aktualnie pracuję nad komiksem o tytule „Gaia”. To dłuższa historia. Aktualnie mam 112 stron. W tym 10 w tuszu, 8 w kolorze, reszta w formie szkiców. Pozostało naszkicować jeszcze kilkadziesiąt plansz.


Rysunek

Będzie inny niż w „Przebudzonych legendach”. Odszedłem od realizmu na korzyść swobodnej kreski, która lepiej pasuje do konwencji historii. Całość będzie kolorowa.


Treść

Chyba można nazwać to komiksem postapokaliptycznym. Bohaterem jest sama Ziemia oraz dziwny mały bohater. Śledzimy jego zmagania z przeciwnościami, burzliwą przygodę ze zwrotami akcji, odsłaniającymi nam tajemnice rzeczywistości, w której przyszło żyć mieszkańcom planety
Kocham ten komiks od momentu gdy napisałem scenariusz. Główna jego oś powstała w ciągu jednego dnia. Nie mogę się doczekać kiedy będzie ukończony. Choćby po to tylko by samemu móc go przeczytać. To będzie naprawdę dobra historia.
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec

7 komentarzy:

jaszczu pisze...

Łaaaał, wygląda znakomicie! Czekam i kibicuję!

Daniel Gizicki pisze...

kibicuję!

Tomek pisze...

Najbardziej podoba mi się ostatne zdanie, sprawdzę ;]

Natalia Borucka pisze...

Z jednej strony tęskniłam za Kibicowaniem i cieszę się, że wróciło, z drugiej - znów będę wiedzieć, co się dzieje na polskim rynku komiksowym i znów będę chcieć więcej komiksów, damn, mój biedny portfel.
Ten wygląda ślicznie i świetnie się zapowiada, kibicuję bardzo.

CD Jack pisze...

Zapowiada się świetnie! Bardzo chcę :)

Michał Śledziński pisze...

Zmiana stylówy szokująca wręcz:) Ale kolorki pyszne. Just do it!

Anonimowy Grzybiarz pisze...

Fajnie się zapowiada, ostatni rysun mocno Sandovalowy.