Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 13 sierpnia 2013

Kibicujemy (313)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty!
Pamiętacie komiks "Buc kartofel: Warzywa i owoce" z naprawdę dobrego, pierwszego numeru magazynu "Profanum"? Jeśli pamiętacie, to wiecie, że autor komiksu daje radę, jeśli nie - sprawdźcie co ma do powiedzenia na temat swojego solowego, albumowego projektu. Tomasz "Spellcaster" Grządziela o "Tramwajach"...
Miałem w głowie kilka pomysłów na shorty krążące wokół tematyki tramwajów, jako, że przez 3 lata dojeżdżałem nimi do liceum. Postanowiłem je połączyć, dodać jeszcze drugie tyle i tak w sumie powstały "Tramwaje" (tytuł wciąż roboczy, bo po chyba 2 latach pracy nad tym komiksem wciąż nie mogę się zdecydować). Album liczyć sobie będzie 100 stron. Wszystko jest już w tuszu, a obecnie koloruję całość w takim tempie, jakby sufit miał się lada chwila nade mną zarwać. Jeśli wszystko pójdzie gładko, "Tramwaje" zostaną wydane w przyszłym roku na Komiksowej Warszawie nakładem Kultury Gniewu.
Komiks jest całkowicie niemy i opowiada splatające się historie kilku postaci, które każdy z nas może na co dzień spotkać w każdym tramwaju - menela, emerytów walczących o miejsca siedzące, kanarów i innych. Tyle, że poddane ostrej hiperboli i rzucone z impetem o ścianę. To swoista laurka wystawiona temu środkowi komunikacji miejskiej i całemu Gdańskowi. Uznałem, że to będzie dobry, pełnometrażowy debiut na rozgrzewkę - komiks nie zadający ważnych pytań, ale stawiający na rozrywkę po pachy i efektowny graficznie. Miałem dziką frajdę rysując go i mam nadzieję, że czytelnik będzie miał równie dużo zabawy w czasie jego lektury. Ludzie się piorą po mordach, tramwaje rozjeżdżają przechodniów i demolują Gdańską Starówkę.
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Piotr Nowacki

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Na miejscu autora zgłosiłbym się do któregoś z przedsiębiorstw transportowych. Fajnie byłoby przejechać się tramwajem z wnętrzem ozdobionym tego typu shortami.

Tomek pisze...

Fajna graficzka.

jaszczu pisze...

Kibicuję, i to mocno. Plansze robią smaka.

Wojciech pisze...

"Na miejscu autora zgłosiłbym się do któregoś z przedsiębiorstw transportowych. Fajnie byłoby przejechać się tramwajem z wnętrzem ozdobionym tego typu shortami."

Super pomysł!

Anonimowy pisze...

Niesamowicie pokolorowane.