Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Kibicujemy (312)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty! 
SmallPress.pl żyje. Inicjatyw Łukasza Kowalczuka jest mnóstwo, dzisiaj więc na łamach Ziniola zbiorówka dotycząca jego najbliższych projektów. Jedne z nich są już znane, inne nie do końca... Zapowiadana od dawna książka o TM-Semic, smallpressowe komiksy Rotmistrz Polonia, Ultra Minion i Valiant Skateboarding French Bulldogs, kolejny numer "Nienawidzę ludzi" (o zbiorczym wydaniu Hatessential informowaliśmy jakiś czas temu) oraz intrygujący projekt Konkweror - zapraszam do lektury kilku słów od Łukasza: 
TM-Semic. Największe komiksowe wydawnictwo lat dziewięćdziesiątych w Polsce

Okładkę lada chwila pokaże Centrala, również na dniach będzie opublikowany krótki wywiad ze mną na Polterze. Prace nad książką wchodzą w decydującą fazę. Korekta, skład i tym podobne nudne rzeczy. Książka ukaże się na MFKiG. Tegorocznym!

SmallPress.pl czyli Rotmistrz Polonia, VSFB i Ultra Minion.
Scenariusze do webkomiksów powstają na bieżąco. Niestety, nie udało się utrzymać cotygodniowego cyklu. Odzew jest znikomy, ale staramy się robić swoje, mimo problemów typowo niekomiksowych. 25 września ruszamy ze zbiórką funduszy na wersje drukowane, które będą uzupełnione o bonusy. W planie są też zbiorcze edycje cyfrowe, ale ich przygotowanie nie jest związane z takimi kosztami, więc prawdopodobieństwo ich ukazania jest o wiele wyższe.
System, który wymyśliłem (maile z deklaracją zakupu) nie sprawdził się totalnie. Historie zostaną zakończone niezależnie od tego, czy uda się zebrać pieniądze na ich druk.
Niepowodzenie zbiórki będzie chyba oznaczało koniec SmallPress.pl
A może znajdą się wydawcy chętni opublikować Ultra Miniona, Rotmistrza i Buldożki. Nie łudzę się. Wolę miłe zaskoczenie niż kolejny zawód :)

Nienawidzę Ludzi #5 
Ostatni numer zina ukaże się na MFKiG. Będzie najgrubszy i najgorszy z dotychczasowych.
Wreszcie rysuję Automatyczną Skrzynię Skarbów. Zakończę jeden wątek z czwórki i pożegnam się z serią na czas nieokreślony. Będzie też pewnie jakaś limitowana edycja z oryginalnymi planszami.

Konkweror - Thrashers of the Multiverse 
Projekt komiksowo-muzyczny realizowany we współpracy z metalowym Testerem Gier. Ma się składać z komiksu o przygodach galaktycznego wojownika i z płyty, na której część tekstów z komiksu będzie zaśpiewana. Do klasycznych utworów takich zespołów, jak Agnostic Front, Carnivore czy Suicidal Tendencies. Przygotowujemy demo, czyli fragment komiksu i mini-cd. Taka cegiełka, przy pomocy której będziemy mogli pokazać o co w ogóle chodzi.
Bo opisać to trudno. 
Demo ukaże się we wrześniu, prawdopodobnie na festiwalu Bez Ziewania w Bydgoszczy. 
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Krzysztof Małecki

Brak komentarzy: