Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 27 sierpnia 2013

Kibicujemy (323)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty! 
Hubert Ronek zakończył prace nad "Torgalem: Zemstą dziadka" - komiks zostanie wydany pod szyldem "KGB Special Edition: Only Ronek" na najbliższy łódzki festiwal. Co znajdziecie w zeszycie, jak powstawał oraz inne informacje i przygody znajdziecie w poniższym sprawozdaniu z placu boju w wykonaniu Huberta:
Ziniol kibicował Torgalowi od momentu, gdy ten ujawnił się światu w powijakach. Mam więc nadzieję, że będziecie trzymać również kciuki na ostatniej prostej.

Komiks jest już narysowany i dzisiaj praktycznie zakończyłem skład, bawiąc się cały dzień w skanowanie, czyszczenie, poprawianie i łączenie całego materiału w 36-stronicowy zeszyt. Zawartość stanowić będzie 11-planszowa historia, opublikowana 10 lat temu w KGB, oraz 16 stron nowego materiału, tytułowa Zemsta Dziadka - już teraz mogę uprzedzić pytania i odpowiedzieć, że podtytuł jest zupełnie od czapy, ale taki w zasadzie jest cały komiks.

Ilość stron nie poraża, ale czytania będzie w miarę przyzwoicie, bo ilość kadrów na stronie (średnio 8-9) w pewnym momencie zaczęła mi ciążyć i korciło drogą na skróty, czyli przecięciem na pół i zrobieniem z każdej planszy dwóch stron. Komiks musiałby wtedy być jednak w układzie poziomym, a że sam takich komiksowych formatów raczej nie lubię, pozwoliło mi to uniknąć grzechu lenistwa.

Skład skończony, obok siebie stanęła więc kreska sprzed dekady i plansze rysowane w ciągu ostatnich dwóch lat - przez to stety i niestety widać różnicę w jakości. Powód to do zadowolenia i dowód, że w jakiś pozytywny sposób wykorzystałem graficznie te minione lata. Niestety, ze względu na chronologię starszy (gorszy) materiał otwiera zeszyt i będzie witał czytelników.

Pozostał w zasadzie wybór dobrej drukarni, wyrobienie się w terminie i dojechanie do Łodzi na MFK. Niby proste, ale nauczony doświadczeniem, wiem że jest dziś dla mnie dużo ważniejszych rzeczy.

Na koniec wypada przedstawić bohaterów komiksu - w nowej historii występują:
Torgal, Yolan, Leśny Ludek, Loki, Hipopotamica oraz Ptaki.
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec

1 komentarz:

jaszczu pisze...

Kibicuję na ostatniej prostej. jak tylko zeszyt się ukaże, na pewno zakupię. Okładka jest świetna.