Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 23 sierpnia 2013

Kibicujemy (321)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty! 
"Krótkie nogi kłamstwa" to powstający właśnie album, który do scenariusza, tuszu i koloru Roberta Sienickiego szkicuje Bartłomiej Kuczyński. Krótką lekcję historii "Krótkich nóg kłamstwa" oraz stan prac nad albumem przedstawi dziś Państwu Robert Sienicki:
Krótka lekcja historii 

Na początku był "Rycerz Janek" stworzony przez Igora Wolskiego. Potem do drużyny dołączyłem ja w roli scenarzysty, a chwilę później na stanowisku drugiego scenarzysty zasiadł Janek Mazur. Po kilku szortach i zeszycie z przygodami dzielnego rycerza nadszedł czas na pełnoprawny album. Scenariusz został napisany, oceniony, poprawiony i doszlifowany, a potem wrzucony do Igorowej szuflady i z racji braku czasu odstawiony na później. W scenariuszu pojawiła się krótka scena z gangiem karłów. Postacie spodobały nam się na tyle, że szybko powstał szort z ich udziałem. A potem kilka kolejnych. Kiedy Igor był już na tyle zapracowany, że nawet o szortach nie było już mowy do akcji wkroczył Bartek Kuczyński i przejął obowiązki rysownika. Z racji krótkich terminów Bartek w błyskawicznym tempie szkicował, a ja zajmowałem się tuszowaniem. Współpraca układała się na tyle bezstresowo i przyjemnie, że postanowiliśmy ją kontynuować. Teraz robimy album.
Co się dzieje teraz? 

- Scenariusz ma około 100 stron, leży na biurku Bartka i powolutku powstają kolejne plansze. - Tytuł roboczy brzmi "Krótkie nogi kłamstwa", ale podoba mi się na tyle, że najprawdopodobniej zostanie na stałe.
- Historia jest chronologicznie pierwszą przygodą drużyny, więc nie wymaga znajomości żadnego poprzedniego szorta (wszystkie publikowane były w magazinie "Kolektyw").
- Komiks sugerowany raczej dla starszego czytelnika, ale młodszym oczy nie wypadną podczas lektury.

Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Rafał Szłapa

2 komentarze:

jaszczu pisze...

Bardzo fajnie to wygląda. Szczególnie te szkicowe kadry. Dmę w wuwuzelę :)

Natalia Borucka pisze...

OMG uwielbiałam te historyjki o karłach z Kolektywu, kolejny komiksik do kupienia <3