Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Kibicujemy (317)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty! 
Szymon Kaźmierczak, znany chociażby z bardzo interesującego albumu "Lewą ręką spisane", pracuje nad nowym projektem. Komiks zatytułowany "Przemiana" powstaje w pełnym kolorze, a inspiracje czerpie z... 

Album, nad którym od dłuższego czasu pracuję, swoją fabułą bezpośrednio nawiązuje do prozy Franza Kafki. Jest w nim tytułowa przemiana; bohater, którego wina nie jest do końca czytelnikowi znana; ucieczka i wielki statek, którym główny bohater odpływa. W tle nieprzyjaznego miasteczka majaczy tajemniczy zamek. Czeski pisarz nie jest jedyną moją inspiracją, co widać na poniższych planszach nawiązujących do postaci Egona Schielego.  
Takich analogii do twórczości różnych artystów będzie w „Przemianie” całkiem sporo. W tej chwili mam gotowych 15 plansz z około 60, które stworzą pierwszą część planowanej dylogii.

Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Tomasz Kleszcz

2 komentarze:

Wojciech pisze...

Super!!!!!!!!

Anonimowy pisze...

whoa! Piękności! Gratuluję autorowi!