Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 16 sierpnia 2013

Kibicujemy (316)

Ósma wybiła! Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zalecam wykonanie kilku banalnie prostych czynności celem zrobienia kawy, po czym zapraszam do kibicowania komiksiarzom! Mobilizowania ich do dalszej pracy i wymyślania pomysłów! Badania wykazały, że najlepszy dzień mają ci, którzy zawsze z rańca kibicują komiksiarzom. Kibicuj i Ty! 
Akcję społeczną "Kibicujemy komiksiarzom" rozpoczęliśmy m.in. od kibicowania serialowi Rafała Szłapy "Bler". W międzyczasie ukazały się trzy części komiksu, a niedawno Rafał poinformował o rychłej (bo przecież przyszły rok to niezbyt odległa rzeczywistość) premierze kolejnej. Czego można się w niej spodziewać? O tym opowie sam autor:
Akcja czwartego Blera toczy się po wydarzeniach z części poprzedniej. Bohater po uwolnieniu z zakładu psychiatrycznego musi wrócić do zniszczonego Krakowa. Nie będzie to łatwe, a po drodze czeka go wiele niebezpiecznych przygód. Wspierać go dzielnie będzie eks-komisarz Policji Ruth Różańska, kiedyś bezlitośnie tropiąca Blera, teraz nieoczekiwany sojusznik. Oprócz znanych postaci pojawią się zupełnie nowe, zarówno po stronie przychylnych bohaterowi, jak i nowi wrogowie. Wybuch atomowy z części trzeciej stanowi punkt wyjścia do nowej historii a być może także całego cyklu, w zależności od tego, na ile autorowi wystarczy pomysłów. 
Komiks powstaje i będzie gotowy najpewniej do końca roku. Niestety nie będzie jego premiery na tegorocznym MFK, co wynika w dużej mierze z potrzeby dopracowania komiksu. Jak widać po przykładowych planszach historia ma bardziej wyrafinowaną warstwę wizualną od poprzednich części. Scenariusz, mimo, ze nawiązuje do trylogii, opowie zupełnie nową historię, głównym wątkiem nie będzie już pochodzenie bohatera, a fabuła będzie koncentrować się na innych wydarzeniach. 
Ciąg dalszy nastąpi
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Rafał Szłapa

1 komentarz:

Tomek pisze...

Widać, że Rafał lepiej się czuje malując komiks, wygląda pysznie.