Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

piątek, 26 sierpnia 2011

Kibicujemy (193)

Autor: Dominik Szcześniak "The Very Best OFF The Ziniols: Greatest Hits vol. 1 1998-2005" zbliża się wielkimi krokami. Czas ujawnić więcej informacji na temat zbiorku, który pojawi się z okazji 13-lecia istnienia magazynu. Jak już informowaliśmy, będzie to zbiór najlepszych kawałków z xerowanego "Ziniola", ale jako że nie chcemy nabijać kasy na odgrzewanym kotlecie, przygotowaliśmy również mnóstwo materiałów dodatkowych. Posłuchajcie:
"The Very Best OFF The Ziniols: Greatest Hits vol. 1 1998-2005" - składak z największymi przebojami zespołu już wkrótce w sprzedaży! A w nim: książka, album komiksowy, zbiór krótkich form, rzeka wspomnień i kasetowy design!

13 lat istnienia The Ziniols okiem jego frontmana, Dominika Szcześniaka. Poznaj zakulisowe anegdoty, skandale wewnątrz grupy, drogę jej członków do sławy i pieniędzy oraz gorzki upadek na samo dno artystycznego światka. Seks, przemoc, zdrada - wszystko to w 30-stronicowej, do bólu autentycznej książce, ilustrowanej niepublikowanymi dotąd materiałami z życia zespołu.

"The Very Best OFF The Ziniols: Greatest Hits vol. 1 1998-2005" to również zestaw najlepszych kawałków z xerowanego zina, wśród których znajdziesz pełną wersję pierwszej serii komiksu "Blaki" Mateusza Skutnika (full album!), ze specjalną okolicznościową grafiką tytułową oraz zebrany cykl "Rosencranz i Santana" autorstwa Mateusza Liwińskiego i Andrzeja Śmieciuszewskiego.

Zbiór uzupełniają komiksy bonusowe, które nigdy nie ukazały się w xerowanym "Ziniolu". Rarytasem jest dwuplanszówka Andrzeja Śmieciuszewskiego, zatytułowana "Mikrobiologia", będąca kontynuacją niezapomnianych "Ćwiczeń z mikrobiologii" oraz "Strażnik Słońca" z rysunkami Mateusza Skutnika i scenariuszem Dominika Szcześniaka, będący apokryfem "Morfołaków".

220 stron, niemal 50 stron nowego materiału i największe przeboje z dawnych lat! Już niebawem zaczynamy trasę koncertową! Prapremierowy występ - w Lublinie, następnie damy czadu w Łodzi. Zapraszamy wszystkie fanki i fanów!

"The Very Best OFF The Ziniols: Greatest Hits vol. 1 1998-2005", którego wydawcą jest debiutująca oficyna Ważka, będzie miał 220 stron (plus okładka) formatu B5. Cena albumu to 32 zł. W przedsprzedaży, która niebawem ruszy na stronie wydawnictwa zbiór będzie kosztował 26 zł, a podczas MFKiG będzie dostępny w cenie 29,99 zł.
 

W albumie znalazły się prace następujących autorów: Andrzej Śmieciuszewski, Mateusz Skutnik, Maciej Pałka, Dominik Szcześniak, Łukasz Szostak, Rafał Trejnis, Mateusz Liwiński, Tomaz, Piotr Machłajewski, Piotr Lubczyński, Marek Ciepłowski. Kluczem, jakim kierowaliśmy się przy ich wyborze były: po pierwsze, opinie Czytelników uzbierane przez 13 lat działalności; po drugie, własne spojrzenie na temat. Stąd obecność takich przebojów, jak: "Mocz w zupie", "Blaki", "Ćwiczenia z mikrobiologii", "Jezioro śmierci", "Moralitet", "Latające szlugi", "Curva", "Kocia papa", czy "Miał niedobór serotoniny".
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

13 komentarzy:

Szymon Kaźmierczak pisze...

Zapowiada się niesamowita antologia, w dodatku w bardzo przyzwoitej cenie.
Pierwsza seria "Blakiego" to ta wydana przez Timofa, czy będzie to inny, wcześniejszy materiał?

Maciej Pałka pisze...

Wcześniejszy. Cały album Blakiego.

Szymon Kaźmierczak pisze...

WOW!

Maciej Pałka pisze...

Jak przy okazji obrabiania skanów przeczytałem ten materiał, to też zrobiłem WOW!

Ystad pisze...

jakbyście rozbili tych autorów na tych co pisali scenariusze i na tych co rysowali, to życie byłoby dla mnie (i dla bazy Alejowej) łatwiejsze ;)

Maciej Pałka pisze...

Przy najbliższej okazji przygotuję Ci rozpiskę.

lucek pisze...

Szymon: "Blaki: Wersja oryginalna 2001-2002", czyli zebrane w jedno odcinki "Bielizna", "Tele tele", "Stołówka", nieme, "Wujek" i "Ausgang" - tak stoi na planszy tytułowej. Innymi słowy: unikalne, pierwsze, niedawno odnalezione na strychu autora przez jego żonę, nigdy nie publikowane razem i zdecydowanie najlepsze odcinki Blakiego, jakie kiedykolwiek powstały.

Ystad: Tylko Marek Ciepłowski i Piotr Lubczyński funkcjonują jako scenarzyści. Reszta robiła i rysunki i scenariusze, w różnych pozycjach i konfiguracjach. Poza Łukaszem Szostakiem, który jest... hm, publicystą.

GiP pisze...

już zacieram rączki :D

jaszczu pisze...

"Stołówka" - mój ulubiony Blaki ever :) Aleście mi zrobili prezenta tą publikacją. Cieszę się jak dziecko.

Łukasz Turek pisze...

No i nie zapominajmy, że będzie także Ziniols Vol.2.

lucek pisze...

Jaszczu: A proszę Cię bardzo:D

Łukasz: Będzie. Materiały już prawie gotowe.

oficyna raczkująca ważka pisze...

Muszę zwrócić uwagę chłopakom, czyby nie mogli dodać do okładki znaczek
UWAGA!!!TYLKO DLA DOROSŁYCH!!!

Anonimowy pisze...

wciąż nie mogę uwierzyć, że to rzeczywiście pojawi się w druku!!! KOCHAM ZINIOLA!!!! :)