Cybersferyczna kontynuacja papierowego hitu! Recenzujemy nie tylko komiksy w twardej oprawie! Redaktor prowadzący: Dominik Szcześniak. Kontakt: ziniolzine@gmail.com

sobota, 20 grudnia 2014

Zapowiedzi 2015: timof i cisi wspólnicy

Przegląd zapowiedzi wydawniczych na rok 2015 rozpoczynamy od prezentacji planów wydawnictwa timof i cisi wspólnicy. Póki co wydawca przekazał szereg informacji na temat pewniaków. Lista premier zostanie uzupełniona po festiwalu w Angouleme (o czym również poinformujemy w odpowiednim momencie).
"Polina" Bastiena Vivesa
Na przestrzeni lutego i marca możemy spodziewać się dwóch rzutów komiksowych, wśród których znajdą się takie pozycje jak ponad 200-stronicowa "Polina" Bastiena Vivesa (tłumaczenie: Wojciech Birek), 200-stronicowa biografia słynnego koszykarza "Bull on Parade: Michael Jordan" (wstępny polski tytuł: "Michael Jordan: Nadciąga byk") autorstwa Wilfreda Santiago w przekładzie Bartosza Sztybora, "koci", 80-stronicowy "Sugar" Serge'a Baekena, drugi zeszyt "Rag&Bones" oraz szósty tom serii Lewisa Trondheima "Ralph Azham". 
Ponadto, wydany zostanie ok. 200-stronicowy album "Księga pana nadziei" Tommiego Musturi - komiks ten będzie miał równoległą premierę w Polsce, Finlandii, Danii, Niemczech i Hiszpanii. 
OKładka biografii Michaela Jordana
Bardzo prawdopodobne, że w tym okresie pojawi się również pierwszy tom od dawna zapowiadanej  serii "Sixth Gun" (dziejącej się po wojnie secesyjnej i łączącej w sobie wątki westernu ze sprawami nadnaturalnymi) - publikację tego komiksu polski edytor uzależnia od otrzymania materiałów od wydawcy oryginału. Całkiem możliwe, że swą premierę będzie miała również książka "Powieści graficzne. Leksykon" (pod redakcją Sebastiana J. Konefała, z udziałem takich autorów, jak Jerzy Szyłak, Paweł Sitkiewicz, Przemysław Zawrotny, Radosław Bolałek).
Ralph Azham - okładki tomów 6 i 7 (Lewis Trondheim)

"Księga pana Nadziei" - projekt polskiej okładki (Tommi Musturi)
W kwietniu pierwszego albumu doczeka się znana z darmowej publikacji wydanej podczas ostatniej edycji Festiwalu Komiksowa Warszawa "Saga o Atlasie i Axisie" Pau'a. Według wstępnych planów w 2015 możemy spodziewać się również drugiego (w czerwcu) i trzeciego (w październiku) tomu serii.
Okładki dwóch tomów "Sagi o Atlasie i Axisie" Pau'a
Na tegoroczną warszawską imprezę timof i cisi wspólnicy planują wydać dziewiąty tom "Rewolucji" Mateusza Skutnika. Publikacji doczekać się powinien również integral komiksu "Quai D'Orsay", zbierający dwa tomy serii. Scenariusz komiksu napisał Abel Lanzac, a narysował go znany z "Pirata Izaaka" i "Reduktora prędkości" Christophe Blain. 
"Quai D'Orsay" (Abel Lanzac/ Christophe Blain)
"Sam Zabel and The Magic Pen"
W planach jest również 228-stronicowy album "Sam Zabel And The Magic Pen" Dylana Horrocksa oraz "1000 Storms" Tony'ego Sandovala, jednak możliwe, że tytuły te zostaną przeniesione na czerwiec. 
Z przyjazdem do Polski Lewisa Trondheima zbiegnie się premiera siódmej części "Ralpha Azhama", wieńczącej pierwszy cykl przygód naniebieszczonego wybrańca. Majowe nowości zamyka czwarty numer "Profanum" oraz trzeci zeszyt serii "Rag&Bones", rysowanej przez Katarzynę Babis. Całkiem możliwe, że podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa swą premierę będzie miał kolejny spin-off z uniwersum "Ksionza" - rysowany przez Marcina Rusteckiego "Diablo Boy: Zera".
 
OKładka "Sugar" Serge'a Baekena"
Przykładowa plansza z komiksu "Sugar"
Na drugi kwartał planowane są dwie książki: "Główne problemy teorii komiksu" Wojciecha Birka oraz "System komiksu" Thierry'ego Groensteena (w tłumaczeniu Wojciecha Birka).
Drugie półrocze 2015 roku to kolejne części serii "Postapo" i "Fotostory" (podtytuł: "Londyn"), na październik zapowiedziany jest czwarty odcinek "Rag&Bones". Na jesieni (lub wcześniej) powinien również ukazać się album "Aspirine" Joanna Sfara - ostatnia część wydanego niedawno w Polsce "Wampira". W tym samym terminie zaplanowany jest również komiks Tony'ego Sandovala "Les echoes invisibles".
"Les Echos Invisibles" (Tony Sandoval/ Grazia La Padula)
Wydawca szykuje również kilka niespodzianek, o których poinformuje w odpowiednim momencie. Kolejną porcję zapowiedzi zaprezentujemy tuż po festiwalu w Angouleme.
"Aspirine" Joanna Sfara

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Timof po prostu zwariował!!!! Skąd ja tyle kasy wezmę... :P

Anonimowy pisze...

Zapowiedzi ekstra! Mam nadzieję, że wśród tych niespodzianek znajdzie się kolejny komiks Sacco!