Magazyn komiksowy (1998-2018). Kontakt: ziniolzine@gmail.com

wtorek, 29 listopada 2011

Kibicujemy (223)

Autor: Dominik Szcześniak Gedeon zebrany się składa. Daniel Grzeszkiewicz zdaje raport z tego, co znajdzie się w jego albumie. Kibicujemy!
W cyklu niedorzecznych zajawek: w ramach kolejnego raportu z dna szuflady, mogę oświadczyć, że plansze, które udało mi się stamtąd wypłoszyć, zbiły się w zwartą grupę i stadnie zabrały, do skanowania, czyszczenia, i systematyzowania swojej zawartości. 
Trudno to jeszcze ogarnąć, tym bardziej, że wciąż nie mam całego materiału, ale na razie szykuje się jakieś 120 stron z tendencją do tycia, w miarę napływu nowych komiksów. Z każdym kolejnym szortem robi się coraz bardziej różnorodnie.
Staram się być bezwzględny, w kwestii selekcji, więc pozostawiam tylko te osobniki, które dobrze rokują na przyszłość, pozostałe uśmiercam zgodnie z unijnymi dyrektywami odnośnie ochrony praw kiepskich komiksów, jeżeli takowe istnieją.
Graficznie i od strony techniki wykonania, praktycznie każdy komiks jest inny, a kolejność poszczególnych opowiastek uzależniona nie od chronologii powstawania, ale nastroju, tak, by czytelnik, nie odbijał się jak piłeczka, od kolejnych chaotycznych opowieści, ale mógł dać się bezpiecznie ponieść, ku brzegom szuflady.
O czym raportował
Daniel Grzeszkiewicz
28-11-2011
Ciąg dalszy nastąpi...
Autorem grafiki tytułowej akcji społecznej "Kibicujemy komiksiarzom" jest Wojciech Stefaniec.

Brak komentarzy: